Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İşte Benim " sergisi açıldı

Giriş Tarihi: 19.11.2014 10:20 Güncelleme Tarihi: 19.11.2014 11:06
İşte Benim Zeki Müren sergisi açıldı

Sergide, sanatçının çocukluğundan son günlerine kadar gündelik hayatına ışık tutan belgeleri ve kostümleri yer alıyor.

Yapı Kredi Private Banking ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliği ile hazırlanan "İşte Benim " sergisi açıldı.

Yapı Kredi Kültür Merkezi'nde açılan sergide, Zeki Müren'in çocukluğundan son günlerine kadar gündelik hayatına ışık tutan belgeleri ve kostümleri meraklıların beğenisine sunuldu.

Müren'in, sağlığında ancak bir bölümünü düzenleyebildiği fotoğraflarının yer aldığı sergide, sanatçının kostümleri, plakları, şiirleri, notları ve arşiv görüntüleri bulunuyor.

ZEKİ MÜREN'İN SERGİLENEN EŞYALARI İÇİN TIKLAYINSerginin Küratörü Derya Bengi, 5 ay hazırlık yaptıkları sergide, fotoğrafların yanı sıra sanatçıya ait önemli belgeler de bulunduğuna dikkati çekti. Bengi, "Sergimizde sanatçının gazino ve film mukaveleleri, plak şirketiyle anlaşmaları, annesinden gelen mektupları, kostümleri, çizmeleri ve gözlükleri bulunuyor. Sergide günlük hayata dair çok şey söyleyen belgeler de var" diye konuştu.

Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Direktörü İmre Tüylü de "Sanata büyük önem veren Yapı Kredi Private Banking olarak, sanat projelerinin hayata geçirilmesine destek olmaya devam ediyoruz. Ziyaretçiler bu sergi ile hepimizin hayatında büyük yer edinmiş, Türk müziğinin efsaneleşmiş yıldızı, sanat güneşimizin hayatını adeta içindeymişçesine yaşayacak" ifadelerini kullandı.

Sergi, 20 Aralık'a kadar ziyaret edilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İşte Benim Zeki Müren" sergisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz