Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmanoğlu'nun kabri yenilenebilecek

Giriş Tarihi: 12.12.2014 17:25
Osmanoğlu'nun kabri yenilenebilecek

Şehzade Mehmed Orhan Osmanoğlu’nun tahrip edilen kabrinin bulunduğu yerde sembolik bir mezar taşı dikilebilecek.

Konuyla ilgili AA muhabirine bilgi veren Osmanoğlu'nun kabrinin bulunduğu "Cimetiere de l'Est" mezarlığı sorumlusu Jean Giordeano, "20 yıl önce vefat eden Osmanoğlu'nun şehzade olduğunu duyduğumda ben de çok şaşırdım. İlk gömüldüğü yerde sembolik bir mezar taşı dikilebilir. Herhangi bir sorun çıkmayacaktır" dedi.

Mezarlığa Türk vatandaşlarıyla ziyaret gerçekleştiren Türkiye'nin Marsilya Başkonsolosu Deniz Erdoğan Barım ise, Şehzade Mehmed Orhan Efendi'nin 1994 yılında Nice'de vefat ettiğini belirterek, şehzadenin vefat ettiği sırada yakınları tarafından bu mezarlığa gömüldüğünü tahmin ettiklerini kaydetti.

Şehzade Mehmed Orhan Efendi'nin ölüm belgesini gösteren Barım, "Mezarın kullanım süresinin müruru zamana uğraması ve ailesine ulaşılamaması nedeniyle prosedür gereği mezarlık yeniden düzenleniyor" diye konuştu. Mehmed Orhan Efendi'nin mezarını ancak temsili olarak ziyaret edebildiklerini belirten Barım, resmi yetkilileriyle konuşulduğu takdirde yeni bir mezar yapılması için izin alınabileceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanoğlu'nun kabri yenilenebilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz