Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Röportaj 'kısmen' gösterimde

Giriş Tarihi: 26.12.2014
Röportaj 'kısmen' gösterimde

ABD ile Kuzey Kore arasında gerilime neden olan "Röportaj" filmi ABD'de bazı sinemaların yanı sıra internette de gösterime girdi

Merakla beklenen "The Interview" (Röportaj) adlı komedi filmi Noel günü kısmen gösterime girdi. ABD ile Kuzey Kore arasında gerilime neden olan film, ABD'de bazı sinemaların yanı sıra internette de ücret karşılığı satın alınabiliyor ya da kiralanabiliyor. Sony şirketi filmin internet üzerinden kiralama bedelini 5.99 dolar, satın alma bedelini ise 14.99 dolar olarak belirledi. ABD'deki bazı sinemalar ise film için günün ilk saatlerinde özel gösterimler düzenledi. Sony yetkilileri filmin gösterime girmesinin ifade özgürlüğüne bağlılıklarını gösterdiğini vurguladı. Filmde, James Franco ve Seth Rogen'in canlandırdığı iki gazetecinin CIA taşeronu olarak, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a suikast planlamaları anlatılıyor. Kuzey Kore hükümeti daha önce komedi filmini "terör eylemi" olarak nitelendirmişti.

'SİNEMALARDAN UZAK DURUN'
Filmin yapımcı şirketi Sony'ye de bilgisayar korsanlarınca siber saldırılar düzenlenmiş, gönderilen tehdit mesajlarında "11 Eylül'de neler olduğunu hatırlayın. Size tavsiyemiz bu filmi vizyona sokan sinemalardan uzak durmanız" denmişti. Sony bu gelişme üzerine filmin gösterime girmesini ertelemiş, önce çok sayıda Hollywood yıldızının, arkasından da ABD Başkanı Barack Obama'nın eleştirilerinin ardından geri adım atmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Röportaj 'kısmen' gösterimde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz