Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 21.1.2015 14:07 Güncelleme Tarihi: 21.1.2015 14:07
Star Wars'ta (Yıldız Savaşları) kriz

, yeni filmi için öne sürdüğü fikirlerin Disney tarafından kullanılmadığını açıkladı

, JJ Abrams'ın yönettiği yedinci filmi için olayların akışında bazı oynamalar yapsa da bunların hiçbiri yeni filmde kullanılmadı.

Star Wars'un yaratıcısı George Lucas, yeni Star Wars üçlemesi için verdiği fikirlerin, Ekim 2012'de filmin tüm haklarını sattığı Disney stüdyosu tarafından reddedildiğini açıkladı.

Ünlü yapımcı geçtiğimiz hafta USA Today'e yaptığı açıklamada, yedinci filmi uzun soluklu bir uzay bilim-kurgu efsanesi olarak çekmeyi planladığını ancak JJ Abrams'ın "Star Wars: The Force Awakens" olarak Mayıs'ta yayınlayacağı filmde bunu değiştirdiğini açıkladı. Ayrıca üç yeni film için düzenlemeler yaptığını ancak fikirlerinin hiçbirinin Abrams'ın final senaryosunda yer etmediğini açıkladı.

"Disney, sattığım filmlerdeki düzeltmelerle ilgili bunu yapmak istemedikleri fikriyle geldi. Bu yüzden de kendilerininkini yaptılar. Yani Star Wars: The Force Awakens'da yer alanlar benim yazdığım orjinalleri değil" diye itiraf etti.

Lucas'ın, oğlu Jett'in 2013'te verdiği fikirlerden ilham aldığı ve yeni film için Abrams ile bundan sonra konuşmaya başladığı söyleniyor.

Disney, 2015 ve 2019 arasında Star Wars'un sevilen ve efsaneleşmiş karakterleri Yoda, Han Solo ve Boba Fett'in de olacağı yeni bir üçleme çekmeye hazırlanıyor. Ayrıca bu karakterleri konu alan bağımsız yan ürün filmler çekileceğinin ipuçlarını verdi.

Araştırmalara göre Aralık'ta açıklanan The Force Awakens, 2015'in en fazla beklenen filmi.

Ayrıca BBC'nin eğlence ve kültür sanat muhabiri Lizo Mzimba'nın belirttiğine göre, Star Wars: The Force Awakens'ın bir diğer özelliği, 30 yaşındaki İngiliz oyuncu Amybeth Hargreaves'in canlandırdığı, uzay destanının ilk kadın "fırtına asker"ine sahip olması.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Star Wars'ta (Yıldız Savaşları) kriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz