Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jan Gazdzicki İstanbul'a geliyor

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:46
Jan Gazdzicki İstanbul'a geliyor

Jan Gazdzicki ilk piyano derslerini yedi yaşındayken Varşova’da alıp, on bir yaşında ise Kultursommer Südhessischer’de ilk resitalini veren sanatçı, İstanbul konserine hazırlanıyor.

Sanatçı, solist olarak, Avrupa'da gerçekleştirilen Schleswig Holstein Musikfestival, Dresdner Musikfestspiele, Weilburger Schlosskonzerte, Festival de Divonne ve Schwetzinger Mozartfest gibi büyük festivallere katıldı.

Oda Müziğinde, Leonard Elschenbroich, Sergey Khachatryan, Leticia Munoz Moreno, Alina Pogostkina ile Alexander Zekke ve BuchbergerQuartett ile çalan sanatçı ayrıca, Trio Consonare'nin düzenli bir üyesi olma özelliğide taşıyor.

1996 yılından bu yana çeşitli radyo programlarına katılan piyanistin J.S. Bach ve A. Honegger eserlerini icrasının görsel-işitsel kayıtları ise Ars Musici tarafından yayınladı.

Sanatçı çok sayıda piyano yarışmasında başarı elde etmiş, özellikle de Concertino Praga Uluslararası Radyo Yayın Yarışması'nda onur ödülü ve Estonya'da Frederic Chopin'in çalışmalarına adanmış Baltık Denizi Ülkeleri Genç Piyanistler Uluslararası Yarışması'nda ikincilik ödülü aldı.

Mayıs 2012'de Palma de Mallorca Uluslararası Piyano Yarışması'nda üçüncülük ödülünü, Kasım 2013'te ise İstanbul Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması'nda ise Ulvi Cemal Erkin Ödülü'nü kazanmıştır.

Birkaç kez Almanya, Hanau'da Willy Bissing Yarışması'nın birincilik ödülünü, ayrıca Musiziert Jugend Yarışması'nın Oda Müziği sınıfında solist olarak Federal birincilik ödülünü kazandı.
Konser: Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'nde Perşembe Konserleri kapsamında gerçekleşecek olan konser, 12 Mart akşamı saat 19.30'da müzikseverler Jan Gazdzİckİ Piyano Resitali'nde buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jan Gazdzicki İstanbul'a geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz