Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İDSO’yu bu hafta Evgeny Bushkov yönetecek

Giriş Tarihi: 25.3.2015 13:04
İDSO’yu bu hafta Evgeny Bushkov yönetecek

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) 27 Mart 2015 Cuma günü Şef Evgeny Bushkov yönetimindeki konserinde ünlü çellist Alexander Rudin’i ağırlayacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nı bu hafta ünlü Rus Şef Evgeny Bushkov yönetecek. Kariyerine keman sanatçısı olarak başlayan Bushkov, dört büyük uluslararası keman yarışmasında birincilik ödülü sahibi olduktan sonra, orkestra şefi olarak ilk kez 1999 yılında Fransa'daki Luxeuil Uluslararası Festivali orkestrasıyla sahne almıştır. Elisso Virssaladze, Natalia Gutman, Barry Douglas, Stephen Kovacevich, Debora Voigt, Maria Guleghina, Vladimir Tchernov, Denis Matsuev, Alexey Liubimov ve Dmitry Alexeyev gibi ünlü sanatçılarla birlikte çalışma fırsatı bulmuş olan Bushkov, efsanevi piyanist Paul Badura- Skoda'nın "Son on yıldır birlikte sahne aldığım en iyi orkestra şeflerinden biri" övgüsünü de kazanmıştır.

Konserde, Musica Viva Oda Orkestrası çellisti ve orkestra şefi Alexander Rudin Dimitri Şostakoviç'in 1 No.lu Viyolonsel Konçertosu'nu seslendirecek. Birçok uluslararası yarışmada birincilik ödülü sahibi olan Rudin, sürekli olarak "masterclass" eğitimleri vermekte, festivallere katılmakta, birçok sanat projesine başkanlık etmekte ve çeşitli uluslararası yarışmalarda da jüri başkanı olarak görev almaktadır.Tarih : 27 Mart 2015

Yer : Fulya Sanat Merkezi

Saat : 20.00

Program : Sergey Rahmaninov – Orkestra için Fantezi Op. 7 "The Rock"

Dimitri Şostakoviç – Viyolonsel Konçertosu No. 1

Pyotrİlyiç Çaykovski – Senfoni No. 6 "Patetik"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İDSO’yu bu hafta Evgeny Bushkov yönetecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz