Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'de çirkin heykel tartışması

Giriş Tarihi: 7.4.2015 21:29 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 21:31
ABD'de çirkin heykel tartışması

ABD'de "Televizyonun Komedi Kraliçesi" olarak anılan Lucy'nin doğduğu kasabadaki heykelini "çirkin" bulan kasabalılar, heykelin kaldırılmasını istiyor.

ABD'de ünlü komedi oyuncusu Lucille Ball'ın (Lucy) doğduğu kasabaya dikilen heykeliyle ilgili tartışma ülke geneline yayıldı.

eyaletine bağlı Celeron doğumlu, 1950'li yılların en fazla izlenen komedi dizisi "I Love Lucy"nin ünlü karakteri Lucy'nin, 2009 yılında doğduğu kasabaya dikilen heykelinin, "çirkin" olduğu gerekçesiyle kaldırılması isteniyor.

Üç yıl önce sosyal medya üzerinden, "Lucy'yi çok seviyoruz, kaldırın bu heykeli" başlıklı kampanya düzenleyen kasaba halkı, ünlü oyuncuya yakışır bir heykelin yapılması talebinde bulunmuştu.

"Televizyonun Komedi Kraliçesi" olarak anılan Lucy'nin heykeliyle ilgili tartışmaların ülke geneline yayılmasının ardından, tüm eleştirileri ve bu konudaki sorumluluğunu kabul eden sanatçı Dave Poulin, heykeli yeniden yapmak için 10 bin dolar istedi. Belediye yönetimi ise heykeli kimin yapacağı konusunda henüz karar vermedi.

4 Emmy Ödülü ve 1 Altın Küre ödülü sahibi 1911 doğumlu Lucille Ball 1989 yılında vefat etmişti. Lucy'nin Hollywood'taki "Ünlüler Kaldırımı"nda yıldızı bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de çirkin heykel tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz