Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antika severler müzayedede buluştu

Giriş Tarihi: 21.4.2015 11:17
Antika severler müzayedede buluştu

Ankara'da düzenlenen 314 antika eserin yer aldığı müzayedede yer alan Fikret Mualla'nın 'Balık Satıcıları' isimli tablosu, 40 bin lira açılış fiyatının yükseltilmesi sonucu 86 bin TL'ye alıcı buldu.

Swiss Otel'de düzenlenen müzayedede yer alan eserlerin tamamına yakın satıldığını ifade eden Ankara Antikacılık Genel Koordinatörü Muhsin Önder, Turgut Zaim'in 12 bin lira açılış fiyatlı 'Anadolu Yaşamı' tablosunun 35 liraya alıcı bulduğunu söyledi. Müzayedede, Mehmet Pesen'in 46 bin lira ile açılan 'Gelin' konulu tablosu 46 bin, Nuri İyem'in 35 bin lira başlangıçlı 'Köylü Kızı' eseri 44 bin, Nuri Abaç'ın 35 bin lira ile artırıma sunulan 'Fantastik' isimli yağlı boya tablosu ise 47 bin liraya alıcı buldu. Önder, şöyle dedi:

"Avusturyalı bir koleksiyonerin koleksiyonundan gelen dünyaca ünlü oryantalist ressam Hubert Sattler'e ait 'Eyüp' adlı oryantalist çalışma ise 55 bin liraya satıldı. Bu eser, ünlü sanatçının Türk müzayedelerinde satışa sunulan ilk eseri olması ile de ayrı bir öneme sahipti."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antika severler müzayedede buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz