Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ermeni meselesiyle ilgili her şey bu sitede

Giriş Tarihi: 22.4.2015 09:25 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:28
Ermeni meselesiyle ilgili her şey bu sitede

Ermeni meselesiyle alakalı aklınıza gelebilecek tüm detaylar yeni yayın hayatına başlayan ermenisorunu.gen.tr’de.

1915 Olayları'nın 100. yılı olması dolayısıyla "Ermeni meselesi" odaklı çalışmalar, açıklamalar ve yayınlar birbirini izliyor. Ülkemizde ve dünyada konunun çeşitli yönleri farklı pencerelerden ele alınırken, tartışmalar ağırlıklı olarak "soykırım" kavramı etrafında şekilleniyor. 2015 yılıyla birlikte daha fazla konuşulmaya başlayan Ermeni meselesi, içinde bulunduğumuz nisan ayında ana gündem maddesi haline gelmiş durumda. Konuyla ilgili olarak Türkiye'nin tepkisine yol açan açıklamalar ve kararların da art arda geldiği bu günlerde "1915'le ilgili her şey" ermenisorunu.gen.tr adlı web sitesinde yayımlanmaya başladı. Ermeni meselesini sadece 100 yıllık bir süreçte değil, tarihî arka planı ve bugünüyle de ele alan web sitesi, konuyu tüm yönleriyle öğrenmek isteyenler için en doğru adres olma iddiası taşıyor.

TÜRK VE YABANCI AKADEMİSYENLER ANLATIYOR

ermenisorunu.gen.tr, Ermeni meselesiyle ilgili her türden fikre bütün açıklığıyla yer vererek farklılığını ortaya koyuyor. Ermeni tehcirine giden süreç, tehcir dönemi ve sonrasına ilişkin metinler ve tarihî belgelerle doyurucu bir içeriğe sahip olan web sitesi, konuyla ilgili önemli çalışmalara imza atmış Türk ve yabancı akademisyenlerin açıklamalarını kısa videolarla doğrudan kendilerinden dinleme imkanı sunuyor. Web sitesinin içeriği, Ermeni meselesine yönelik güncel gelişmelerle ilgili haberlerle de zenginleşiyor.

ermenisorunu.gen.tr, Aynı Çatı Altında 700 Yıl, Güneş Batıdan Doğuyor, Kılıçlar Çekilirken, Hürriyet Müsavat Uhuvvet, Cihanı Tutan Umumi Acı, Geciken Doğum Sancıları, Sular Çekiliyor, Enstitü ve Vakıflar, Arşivler, Sorularla 1915, Kaynaklar, Belgeler, Ortak Acı/Adil Hafıza başlıkları altında 1915 Olayları ilgili her şeyi tüm açıklığıyla kullanıcılarının dikkatine ve değerlendirmesine sunuyor.

"SON DERECE TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜK"


ermenisorunu.gen.tr'deki "Editörden" yazısında "Ermeni meselesinin serüvenini Türklerle Ermenilerin ilk karşılaşmalarından günümüze kadar olan geniş safahati içinde bu sitede bulabileceksiniz" denilerek şu ifadelere yer veriliyor: "ermenisorunu.gen.tr'yi yeniden organize ederek yayına hazırlarken birkaç şeye özellikle dikkat ettik. Öncelikle tarafların görüşlerini olabildiğince berrak ve doğrudan ortaya koymaya çalıştık. İnternette bu ve benzeri konularda yayın yapan sitelerden ayrılmak amacıyla içeriği hazırlarken son derece titiz ve çeşitliliğe alabildiğine geniş bir yer ayıracak biçimde hazırlık yaptık. Seçtiğimiz kısa videolarda bu çabanın seçik bir şekilde izlenebileceğini sanıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermeni meselesiyle ilgili her şey bu sitede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz