Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'60 sihirli dokunuş' sergisi açıldı

Giriş Tarihi: 25.4.2015 09:33 Güncelleme Tarihi: 25.4.2015 09:35
'60 sihirli dokunuş' sergisi açıldı

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen ve klasik sanatların duayen ustalarını bir araya getiren "60 Sihirli Dokunuş” sergisi, Dolmabahçe Milli Saraylar Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluştu.

Taner Alakuş Minyatür Atölyesi tarafından organize edilen, Küratörlüğünü Ceylan Harmancı'nı yaptığı serginin açılışına, TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Yasin Yıldız, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu ile geleneksel sanatların usta isimleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.''SANAT ÖLMEZ AMA SANATA İLGİ ÖLEBİLİR''

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de ''Küçükçekmece Belediyesi olarak kültür ve sanat için çırpınıyoruz. Çünkü kültür ve sanat için yapmış olduğumuz çırpınışların hayata renklendirmemize yardımcı olacağını düşünüyoruz. Kültür ve sanat ile estetik anlayışından nasibini almış insanların ancak bu işi oluşturabileceğini, şehri geliştirebileceğine inanıyoruz. Küçükçekmece'de Geleneksel Sanatlar Akademisi'nde çok değerli hocalarımızla geleneksel sanatlarımızın yaşamasına, yeni sanatçıların bu kervana katılmasına çalışıyoruz. Çünkü bize göre sanat ölmez ama sanata ilgi ölebilir. Biz geleneksel dendiği zaman hemen burnunu kıvıran bir anlayışı reddederek, geleneksel sanatların bu ülkede toprağına, ruhuna renk kattığını, ruh kattığını düşünüyoruz'' diye konuştu."SANAT GALERİSİ EN ZENGİN GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYOR"

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Yasin Yıldız, ''5 yıldır hizmet veren Milli Sarayların Dolmabahçe'deki Sanat Galerisi en zengin günlerinden birini yaşıyor. Gerçekten bu katılımın çok olması serginin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Gelecekte de beraber böyle güzel projeleri hayata geçireceğiz. Emeği geçen herkese ve Küçükçekmece Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Sergi açılışımız hayırlı olsun''dedi.

Ustalarla buluşma serisinin üçüncü sergisi olan "60 Sihirli Dokunuş" sergisinde minyatür, hat, tezhip, ebru, cilt, katı', çini, ahşap, sedef, kakma gibi köklü sanatlarımızın nadide örnekleri sanat aşıklarıyla buluştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'60 sihirli dokunuş' sergisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz