Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizans'ın aslanına vize çıkmadı

Giriş Tarihi: 20.7.2015
Bizans'ın aslanına vize çıkmadı

Gani Müjde'nin yönettiği "Bizans Oyunları"nda arena sahnesi için Fransa'dan istenen aslan Simba belge eksikliği sebebiyle gelemeyince, ekip çekimler için Fransa'ya gitmeye karar verdi

Avşar Film ve Tükenmez Kalem'in yapımcılığını üstlendiği "Geym of Bizans/Bizans Oyunları" filminde geçtiğimiz günlerde bir vize krizi yaşandı. Fransa'da yaşayan ve dünyaca ünlü filmlerde rol alan aktör aslan "Simba" Bulgaristan'daki çekimlere vize krizi sebebiyle gidemedi. Arena sahnesinde Vurkaçoğlu karakterinin karşısına çıkması planlanan aslan Simba'nın evrak eksiklikleri olduğu için belirlenen set tarihlerinde Bulgaristan'da olamayacağı anlaşıldı. Bu nedenle, film ekibi bu sahneleri Fransa'ya giderek çekme kararı aldı. Yönetmen Gani Müjde isim hakkı nedeniyle yaşadığı sorunlar yüzünden filme "Malum Kahpe Bizans" adını verememişti. "Kahpe Bizans" filminin yapımcısı Ferdi Eğilmez'in açtığı dava yüzünden Gani Müjde, sosyal medyada bir kampanya başlatarak filmin ismini takipçileriyle belirlemişti.

2016'DA VİZYONA GİRECEK

Kampanyaya katılan takipçilerden gelen alternatif isimler sonrası filmin adı "Geym of Bizans/Bizans Oyunları" olarak kararlaştırılmıştı. Başrollerini Tolgahan Sayışman, Murat Dalkılıç, Gonca Vuslateri, Gürkan Uygun, Ünal Yeter ve Tuvana Türkay'ın paylaştığı Gani Müjde imzalı "Geym of Bizans/Bizans Oyunları" 2016'da vizyona girecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizans'ın aslanına vize çıkmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz