Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özdemir Asaf sergisi açıldı

Giriş Tarihi: 13.10.2015 16:23 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 16:25
Özdemir Asaf sergisi açıldı

Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf “Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi.” sergisi açıldı.

1 Ekim Perşembe günü yapılan sergi açılışına Asaf'ın çocukları Gün, Olgun ve Seda Arun da katıldı. Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından hazırlanan sergi, 2 Ekim – 23 Ekim 2015 tarihleri arasında Türkiye'nin en büyük şairlerinden Özdemir Asaf Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde ağırlayacak.

Yaşamak değil,/ Beni bu telâş öldürecek", "Sen bana bakma,/ Ben senin baktığın yönde olurum", "Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu,/ Birinciliği beyaza verdiler.", "Yalnızlık paylaşılmaz../ Paylaşılsa yalnızlık olmaz." dizeleriyle sevdiğimiz Özdemir Asaf, büyük bir sergiyle anılıyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından hazırlanan Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf "Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi." sergisi şairin fotoğraflarıyla, kişisel evrakıyla, defterleriyle, elyazılarıyla yaşamöyküsünü ve sanatçı kişiliğini gözler önüne seriyor.

Onlarca şiiri ezberimizde olan, dizeleri dillere pelesenk olmuş; şarkılara söz, mektuplara alıntı olmuş büyük şair Özdemir Asaf, diliyle, dünyasıyla, insana bakış açısıyla olağanüstü bir özgünlüğe sahipti. Şimdi onun bu özgün dünyasına tanık olmanın zamanı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özdemir Asaf sergisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz