Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklara özel gösteri

Giriş Tarihi: 26.10.2015 15:16
Çocuklara özel gösteri

Birçok başarılı projeye imza atmış ünlü besteci ve orkestra şefi 'in çocuklar için hazırladığı "Çoksesli Gösteri", İstanbul ve Ankara'daki seyircilerle buluşacak.

Sahnelendiği ilk günden beri kapalı gişe oynayan "Çoksesli Gösteri", Kasım ayı ile yeni sezona "merhaba" diyecek. Kadrosu ve repertuarıyla heyecan yaratan gösteride , çocuklara klasik ve çok sesli müziği eğlendirerek sevdirmeyi amaçlıyor. Senfonik müziğin en güzel örneklerinden ünlü çizgi film müziklerine, popüler eserlerden çocuk şarkılarına kadar oldukça geniş bir repertuara sahip gösteride bir de kukla korosu yer alıyor. Dr. Zafer Mutlu da operanın sevilen örneklerini orkestra ile birlikte sunuyor.

Musa Göçmen, gösteri ile ilgili olarak, "Bu gösteriye hiçkimse seyirci kalamayacak, çünkü interaktif bir şov. Amacımız tüm seyircilerin katılımıyla eğlenmek, ama bir o kadar da öğrenmek. Özellikle yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde çocuklarımıza daha çok zaman ayırmalı ve hayata daha da gülerek bakabilmelerini sağlamalıyız. Gösteri bu anlamda dünyada tek. Öyle ki şu an birkaç yabancı dilde sahneye koymaya da başlayacağız. Dünyadan da bu konuda birçok teklif almaktayız" dedi.

Kendisi de üç çocuk babası olan Göçmen, Türkiye'de çocuklar için hazırlanmış gösterilerin eksikliğini bilerek bu konuya eğildiklerini sözlerine ekledi. Çoksesli Gösteri, 12 Kasım'da İstanbul Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde, 17 Kasım Ankara Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi, 25 Kasım'da Ankara CEPA Kampüs Gösteri Merkezi'nde izleyici ile buluşacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklara özel gösteri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz