Türkiye'nin en iyi haber sitesi

macerası gişeleri fethetti!

Giriş Tarihi: 9.11.2015 16:15 Güncelleme Tarihi: 9.11.2015 16:18
James Bond macerası Spectre gişeleri fethetti!

hafta sonunda vizyona girdiği tüm ülkelerde muazzam başarılara ulaşan, 24. James Bond macerası , 72 ülkede aldığı sonuçlarla iki haftadan az bir sürede 300 milyon dolar hasılat yaptı.

Hafta sonunda ABD'de de 73 milyon dolarlık açılış hasılatına ulaşan, , Amerika gişelerinin de birincisi oldu. Uluslararası gişe başarıları ile, hafta sonunda vizyona girdiği 71 ülkede birinci sırada açılan Spectre, gişeleri fethetti ve 117.8 Milyon dolar hasılat topladı.

Bond'un vatanı İngiltere'deyse tüm zamanların en iyi açılış hasılatı ve ilk yedi günün en iyi hasılat rekorlarını kıran Spectre, gişede tarih yazdı.

Spectre, ayrıca IMAX Sinemalarda da rekorlara imza atarak 15.4 Milyon Dolarlık hasılat ile bir önceki Bond filmi Skyfall'un 15.22 Milyon Dolarlık hasılatını geride bıraktı. Geçtiğimiz hafta sonu sinemaların her birinde 100.000 Dolarlık hasılat ile, IMAX sinema başına en yüksek hasılata ulaşarak tarihe geçti.

"Bu hafta sonunun rakamları ile büyük heyecan duyduk," diyen, MGM'in Yönetim Kurulu Başkanı Gary Barber, "Tüm dünyadaki hayranlarının desteği İle Spectre'in kısa sürede elde etti bu başarı, sadece hayranları için dedil, filmin kamera arkasında ve önünde büyük bir adanmışlık ile çalışan ekibi için de büyük bir örnektir." dedi.

Türkiye'de 6 Kasım'da vizyona giren Spectre, ilk hafta sonunda 196.968 bin kişi tarafından izlenerek, hafta sonunun birincisi oldu.

"SPECTRE" HAKKINDA

Geçmişten gelen şifreli bir mesaj 'u Mexico City'ye ve sonunda, kötü şöhretli bir suçlunun, yasaklı dulu, güzel Lucia Sciarra (Monica Bellucci) ile tanışacağı Roma'ya sürükler. Bond, sızdığı gizli bir toplantı sonucunda, Spectre olarak bilinen tekinsiz bir örgütün varlığını ortaya çıkartır.

Bu arada Londra'da, Ulusal Güvenliğin yeni başkanı Max Denbigh (Andrew Scott), Bond'un eylemlerini sorgulamakta ve M (Ralph Fiennes) tarafından yönetilen MI6'nın gerekliliğini tartışmaya açmaktadır. Bond, Spectrein ağını ortaya dökebilecek ipuçlarına ulaşmak için, eski düşmanı Mr White'ın (Jesper Christensen) kızı, Madeleine Swann'ı (Léa Seydoux) aramaktadır, ve Moneypenny (Naomie Harris) ve Q'dan (Ben Whishaw) gizlice kendisine yardım etmelerini ister. Bir süikatçının kızı olarak Madeleine, başkalarının aksine Bond'u daha iyi anlamaktadır.

Bond, Spectre'in kalbine yaklaştıkça, ulaşmaya çalıştığı; Christoph Waltz tarafından canlandırılan düşmanı ile kendisi arasında, kan dondurucu bir bağ olduğunu öğrenir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
James Bond macerası Spectre gişeleri fethetti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz