Türkiye'nin en iyi haber sitesi

den kahvehaneye "kitap" saati

Giriş Tarihi: 13.11.2015 11:32
Kütüphaneden kahvehaneye kitap saati

'un Çanakçı ilçesinde hayata geçirilen proje ile den taşınan kitaplar sayesinde vatandaşlar her hafta bir kahvehanede Türk ve dünya edebiyatının klasikleriyle buluşuyor.

'un Çanakçı ilçesinde kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan projeyle her hafta bir kahvehanede buluşan vatandaşlar, öğle arasında yarım saat kitap okuyor.

"" Projesi kapsamında Türk ve dünya edebiyatı klasikleri, vatandaşların okuması için ilçe halk sinden kahvehanelere taşınıyor. İlçe Kaymakamı Süleyman Polat ve memurlar da her hafta çarşamba günü belirlenen bir kahvehaneye giderek vatandaşları okumaya teşvik ediyor.

Kaymakam Polat, yaptığı açıklamada, kitap okumakla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan projenin ilçedeki 13 kahvehanede uygulandığını söyledi.

Projenin başlamasıyla çarşamba günleri önceden belirlenen kahvehaneye giden birim amirleri ve memurların vatandaşlarla öğle tatilinde yarım saat kitap okuduğunu anlatan Polat, vatandaşların da ilgi göstermesiyle katılımın giderek arttığını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütüphaneden kahvehaneye "kitap" saati
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz