Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Borçlarından kurtulmak isterken cı oldu

Giriş Tarihi: 17.11.2015 15:23 Güncelleme Tarihi: 17.11.2015 15:27
Borçlarından kurtulmak isterken antikacı oldu

Kayseri'de, maddi sıkıntılardan kurtulmak için eşyalarını satarak cılığa adım atan makine mühendisi, meslek haline getirdiği antikacılıkta 25 yıldır eski eşyalara değer katıyor.

Kayseri'de maddi sıkıntılarından kurtulmak için eşyalarını satmaya başlayan makine mühendisi (65), zamanla mesleği haline getirdiği cılıkla geçimini sağlıyor.

İşci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1987 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun olduktan sonra birçok sektörde çalıştığını, işlerinin yolunda gitmediğini, tarımla uğraştığını, maden işletmeciliği ve kuyumculuk gibi birçok farklı mesleği yaptığını ancak istikrar yakalayamadığını söyledi. İşci, işleri yolunda gitmeyince bir dönem borsaya girdiğini ve tüm birikimini kaybettiğini dile getirdi.

Borsada tüm mal varlığını kaybedince daha önce meraktan koleksiyon yaptığı bazı eşyaları satmaya başladığını ifade eden İşci, cep saati ve Osmanlı tespihlerini satarak antikacılığa ilk adımı attığını anlattı.

İşci, antikacılığın bir nevi kamu hizmeti olarak nitelendirdiğini belirterek "25 yıldır tamamen antikacılığa yöneldim ve bu durumdan da oldukça memnunum. Eskileri hayata geçiriyoruz, eksiğini tamamlayıp yeniden insanlara sunuyoruz. Bir nevi kültürümüzü yansıtmaya çalışıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borçlarından kurtulmak isterken antikacı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz