Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yapılacak ler için öneri geldi

Giriş Tarihi: 23.11.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 23.11.2015 15:44
Yeni yapılacak camiler için öneri geldi

Düziçi Dernekleri Federasyonu yöneticileri tarafından yeni yapılacak camilerde 'sosyal donatı alanı' bulunulması önerildi.

'de 13 derneğinin bir araya gelmesiyle kurulan 'nun yöneticileri, yeni yapılacak camilerde "sosyal donatı alanı" bulunmasını önerdi.

Düziçi Cami Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Islah, AA muhabirine, Türkiye'de cami derneklerinin bir araya gelerek federasyon kurmasının, bu federasyonların da bir çatı altında toplanıp konfederasyona dönüşmesinin zamanının geldiğini savundu.

Osmaniye'nin Düziçi ilçesindeki 13 cami derneğinin birleşmesiyle Türkiye'nin ilk cami dernekleri federasyonlarından birini kurduklarını belirten Islah, "Amacımız, tüm cami derneklerini konfederasyon çatısı altında toplamak, camilerin sosyal hayatta daha önemli görevler yerine getirmesini sağlamak ve Müslümanların sorunlarına çözüm önerileri sunacak, çalışmalar yapan sivil bir çatı kuruluşu kurmaktır" dedi.

Türkiye'de Sakarya, Elazığ ve Düziçi ilçesinde cami derneklerinin federasyon çatısı altında toplandığını aktaran Islah, şunları söyledi:

"Camiler toplum hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Camilerimizin daha etkili verimli kullanılması amacıyla cami derneklerinin bir araya gelmesinin önemine inandığımız için federasyon çatısı altında topladık. Camiler sadece ibadet edilen yer olmaktan çıkarılmalı, sosyal kültürel toplanma merkezi haline dönüşmeli. Camilerimizi daha geniş kapsamlı nasıl kullanabiliriz, sadece ibadethane olarak kullanılmaktan çıkarıp, bir eğitim yuvası, kültür merkezi, gençlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağı mekanlar haline getirmeyi düşünüyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yapılacak camiler için öneri geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz