Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzik tutkusu karanlık dünyasına ışık oldu

Giriş Tarihi: 24.11.2015 15:34
Müzik tutkusu karanlık dünyasına ışık oldu

Doğuştan görme engelli öğretmen Caner Keser karanlık dünyasını aydınlatan müzik konusundaki bilgilerini öğrencilerine aktarmanın mutluluğunu yaşıyor.

Muş'ta görev yapan doğuştan görme engelli öğretmen Caner Keser, karanlık dünyasını aydınlatan müzik konusundaki bilgilerini öğrencilerine aktarmanın mutluluğunu yaşıyor.

Muş Güzel Sanatlar Lisesinde müzik öğretmenliği yapan Keser, müzik tutkusunun küçük yaşlarda başladığını söyledi.

İlkokuldan sonra öğretmeninin yönlendirmesiyle güzel sanatlar lisesine başladığını belirten Keser, daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümünde eğitim gördüğünü ifade etti.

KPSS tercihleriyle Muş'a atandığını dile getiren Keser, "Öğretmenlikte ilk yılım. Aday öğretmenim ve heyecanlıyım. Heyecanlı olduğum kadar da istekliyim" dedi.

Hayatının müzikle değiştiğini anlatan Keser, "Müzik benim için yaşam şekli. Birçok insan için öyle ama bunun farkına varamıyoruz. Baktığımızda sabah uyanırken çalar saatimiz bile bir müzik. Okulda teneffüs zili müzik, annelerimiz yemek yaparken kulağında müzik, ağzında bir türkü, müzik. Aslında müzik hayatın her yerinde" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzik tutkusu karanlık dünyasına ışık oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz