X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Altın Koza'nın da adı değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Altın Koza'nın da adı değişiyor

  • Giriş Tarihi: 7.12.2015 17:35
'Altın Koza'nın da adı değişiyor
'Altın Koza'nın da adı değişiyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı , ’nin isminin değiştirilerek, gelecek yıl “Uluslararası Adana Film Festivali” olarak düzenleneceğini bildirdi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı ilk oturumu, Sözlü'nün başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin oylanmasının ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sözlü, 'nin isminin değiştirilmesiyle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Önümüzdeki yıl 23'üncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin, kentin daha iyi tanıtılması için Uluslararası Adana Film Festivali olarak düzenleneceğini ancak büyük ödülün "Altın Koza Ödülü" olarak verileceğini belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı , "Dünyanın her yerinde film festivalleri yapıldığı şehirle ilgili anılıyor, bizde de şehirle ilgili olması lazım. Şehrimizin mesajını iyi vermesi lazım. Adana Film Festivali denmesi lazım ki şehirle ilgili katkıyı daha iyi koyacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de aynı gerekçeyi savunarak Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nin ismini Uluslararası Antalya Film Festivali olarak değiştirmişti.