Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sivas, 'Acı Vatan'ı büyüledi

Sivas, 'Acı Vatan'ı büyüledi

Türkiye'nin Oscar adayı "Sivas", Almanya'da 15 salonda gösteriliyor. Büyük ilgi gören film için "Bir sinema mucizesi" yorumları yapıldı

ABD'deki 88'inci Akademi Ödülleri'nde (Oscar) "En İyi Yabancı Film" dalında Türkiye'nin adayı olan "Sivas", Berlin'de gerçekleşen galasının ardından, geçen hafta Almanya'da 15 salonda gösterime girdi. 11 yaşındaki Aslan adlı bir çocuk ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin, bozkırda geçen hikâyesini anlatan Kaan Müjdeci'nin yazıp yönettiği film; Almanya'da da büyük övgüler alıyor.

'LASSIE GİBİ DEĞİL'
Frankfurter Allgemeine Zeitung Kültür Eki'nde Dietmar Dath'ın "Öfkeli güzelliğin ısırığı: Buz gibi bulutları nefes veren bir manzara, bir çocuk, bir köpek ve acımasız yetişkin dünyası. Müjdeci'nin filmi 'Sivas' bir sinema mucizesi" şeklinde yorumladığı "Sivas" için; Berliner Zeitung Kültür Eki'nde Susanne Lenz "Lassie bir rüya, 'Sivas' ise gerçeklik" diyor. SWR Kültür'de Rüdiger Suchsland'ın "Yetişkinliğin acımasızlığına karşı duruş" şeklinde yorumladığı "Sivas" aynı zamanda ARTE Cinema kanalının da bu haftaki seçkisinde yer alıyor. Tip Berlin, Hamburger Abendblatt gibi gazete ve dergilerin yanı sıra; RBB TV, RBB Radyosu, Deutschland Radio Kultur, Radio Eins, Funkhauseuropa Köln Radyosu ve Metropol FM gibi mecralar da "Sivas"la ilgili röportaj ve haberlere geniş yer veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivas, 'Acı Vatan'ı büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz