Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Elmas mozaik taşlı tablo' hobisi Türkiye'de de yayılıyor

Giriş Tarihi: 10.12.2015 14:53
'Elmas mozaik taşlı tablo' hobisi Türkiye'de de yayılıyor

Dünyada 'elmas mozaik taşlı tablo' olarak bilinen ve 'yap-boz' benzeri yeni hobiyle uğraşanlar, ünlü ressamların tablolarını veya aile fotoğraflarını işleyip evlerinin dekorasyonunda kullanıyor.

Çin'den dünyaya yayılan ve Türkiye'de yeni ilgi gören "elmas mozaik taşlı tablo" hobisiyle uğraşanlar, üreticisinin hazırladığı malzemelerle ünlü bir ressamın eserini ya da aile fotoğraflarını eşit büyüklükteki rengarenk küçük taş parçalarıyla işleyerek evlerini süslüyor.

Özel kalemle tablo zeminine reçineli taşların yapıştırıldığı hobi, özellikle günün stresini atmak, rahatlamak ve evlerinin duvarlarını kendilerinin ürünü eserlerle bezemek isteyenlerden ilgi görüyor.

Bursa'da elmas mozaik taşlı tablo malzemeleri üreten firmanın sahibi , kardeşiyle otomotiv yan sanayi alanında çalışırken internette araştırma yaptığı sırada hobiden haberdar olduğunu söyledi.

Güney, evinde vakit geçirmek amacıyla mozaik tablolar için malzeme üreten Çin'deki firmaya internetten sipariş verdiğini anlattı. İlkini tamamladıktan sonra iki tablo daha yaptığını ifade eden Güney, bunlarla uğraşırken büyük bir rahatlama hissettiğini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Elmas mozaik taşlı tablo' hobisi Türkiye'de de yayılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz