Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saray ressamı Zonaro'nun tabloları bugün satışta

Giriş Tarihi: 13.12.2015
Saray ressamı Zonaro'nun tabloları bugün satışta

Ünlü Osmanlı 'Saray Ressamı' Fausto Zonaro'nun İstanbul manzaralarını yansıttığı 3 nadide tablosundan oluşan "Zonaro Koleksiyonu" bugün açık artırmaya çıkıyor. Mücevher Ustası J. Ferrero'nun yaptığı altın cep saati de 200 bin TL'ye satışa çıkacak

Eserleri rekor fiyatlara satılan ünlü Osmanlı Saray Ressamı Fausto Zonaro'nun 3 nadide tablosundan oluşan "Zonaro Koleksiyonu" bugün açık artırmaya çıkıyor. Aynı müzayedede İlk Mısır Hidivi olan Hidiv İsmail Paşa için İsviçre özel yapımı ve gizli bir kapak içinde portresinin de yer aldığı altın murassa köstekli cep saati de satılacak. Müzayede, Alif Art Antikacılık A.Ş. tarafından bugün The Ritz-Carlton İstanbul'da düzenlenecek. İlk bölüm "9. Kitap, Harita ve Gravür Müzayedesi" başlığıyla 13.00'te, ikinci bölüm "Osmanlı ve Karma Sanat Eserleri Müzayedesi" başlığıyla 15.00'te olacak. İkinci bölümde 524 lot eser satışa çıkacak. Birbirinden kıymetli eserler açık artırmayla yeni sahiplerini bulacak.

TABAN FİYAT 200 BİN LİRA

Yılın son müzayedesinin en seçkin tabloları arasında yer alan ve eserleri rekor fiyatlara satılan ünlü Osmanlı Saray Ressamı Fausto Zonaro'nun "Galata Limanı", "Sarayburnu" ve "Kabataş'ta Gri Sabah" isimli 3 nadide tablosundan oluşan "Zonaro Koleksiyonu" toplam 200 bin lira muhammen bedelle açık artırmaya çıkacak. Tablolara sahip olmak için talipler arasında büyük bir rekabet yaşanacağını tahmin ediliyor.

İSMAİL PAŞA PORTRELİ
Aynı müzayedede İlk Mısır Hidiv'i olan Hidiv İsmail Paşa'nın kendisi için ünlü İsviçreli mücevher ustası, hakkâk ve mineci J. Ferrero 'ya özel siparişle yaptırdığı ve özel bir kapak içinde portresinin yer aldığı altın murassa köstekli cep saati de 200 bin lira muhammen değer ile satışa sunulacak.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Saray ressamı Zonaro'nun tabloları bugün satışta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz