Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yol parasını harcamadı, en iyi erkek oyuncu seçildi

Giriş Tarihi: 16.12.2015 12:51
Yol parasını harcamadı, en iyi erkek oyuncu seçildi

Çocukluğunda sinema filmi izleyebilmek için yol parasını harcamayan , Geleneksel 'nde '' kazanmanın mutluluğunu yaşıyor.

Trabzonlu 23 yıllık resim öğretmeni , oynadığı ilk sinema filmindeki rolüyle 52. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında düzenlenen Geleneksel 'nde ""nü kazandı.

Şişman, yaptığı açıklamada, Maçkalı 12 çocuklu Şişman ailesinin en küçük ferdi olduğunu, üniversite eğitim masraflarını yaptığı resimleri satarak karşıladığını söyledi.

Şişman sinema tutkusunun çocukluk yaşlarında başladığını vurgulayarak, "Çocukluğumuzdan beri sinemayla yattık, kalktık. Çocukluğumda unutamadığım bir anım vardır. Köyüm, Maçka'dan 8 kilometre güneyde yani şehir merkezine 38 kilometre. 10 yaşlarındayken beni şehre gönderdiler. Yol paramı harcamadım 38 kilometreyi yürüyerek geldim, sırf sinemaya gitmek için ve son matineye yetiştim. Böyle bir tutkuydu. Bu tutku giderek sinemaya olan alakamı artırdı" dedi.

Trabzon, Artvin, Gümüşhane ve Rize'de Mayıs 2012'de çekimlerine başlanan ve 2013 yılının son aylarında tamamlanan filmde Şişman, Karadeniz'de bir dağ köyünde yaşayan ve umutsuzca maden rezervi arayan "Mehmet" karakterine hayat verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yol parasını harcamadı, en iyi erkek oyuncu seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz