Türkiye'nin en iyi haber sitesi

leri sergileniyor

Giriş Tarihi: 18.12.2015 09:32 Güncelleme Tarihi: 18.12.2015 09:41
Star Wars kostümleri sergileniyor

serisinde kullanılan 70'in üzerinde el yapımı , 'ta görücüye çıktı.

Dünya genelinde büyük hayran kitlesine sahip (Yıldız Savaşları) serisinde kullanılan ler, 'ta sergileniyor.

Times Meydanı'ndaki Discovery TSX sergi alanında düzenlenen "Star Wars: Kostümlerin Gücü" sergisinde, serinin ilk 6 filminden 70'in üzerinde el yapımı kostüm görücüye çıktı.

Darth Vader, Obi-Wan Kenobi, Qui-Gon Jinn, Han Solo, Padme Amidala, Prenses Leia ve Darth Maul gibi ünlü karakterlerin kıyafetlerinin yer aldığı sergide, karakterlerin kişilikleri ile kostümleri arasındaki ilişkinin anlatıldığı bilgi notları da bulunuyor.

Sergide ayrıca, Yoda, Chewbacca ve C-3PO gibi karakterlerin yaratılmasındaki esin kaynakları hakkında bilgiler veriliyor.

"Bilim-kurgu filmlerinin babası" olarak bilinen Star Wars, tüm zamanların en iyi seri filmleri arasında gösteriliyor.

İlk filmi 1977'de yayınlanan seri, 1980'de The Empire Strikes Back (İmparator), 1983'te Return of the Jedi (Jedi'ın Dönüşü), 1999'da The Phantom Menace (Gizli Tehlike), 2002'de Attack of the Clones (Klonların Saldırısı) ve 2005'te Revenge of the Sith (Sith'in İntikamı) ile devam etmişti.

Serinin son filmi The Force Awakens (Güç Uyanıyor), dün vizyona girdi. Serinin yeni filminde, Return of the Jedi filminin 30 yıl sonrasında yaşananlar anlatılıyor.

STAR WARS KOSTÜMLERİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Star Wars kostümleri sergileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz