Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömrünü Kur'an eğitimine adadı

Giriş Tarihi: 21.12.2015 09:22
Ömrünü Kur'an eğitimine adadı

Çocuk yaşta hafız olan ve Kur'an kurslarında 47 yıl öğretmenlik yapan 76 yaşındaki , ilerleyen yaşına rağmen gönüllü olarak 'i öğretmeye devam ediyor.

Çocuk yaşta 'i ezberleyerek hafız olan, 47 yıl boyunca öğretmenlik, imamlık ve müezzinlik yapmasının ardından emekliye ayrılan 76 yaşındaki , yaşının ilerlemesine rağmen çocuklara gönüllü Kur'an eğitimi vermeyi sürdürüyor.

Babasından aldığı eğitimle 10 yaşında hafız olan Altıparmak, yaptığı açıklamada Niğde'de doğduğu köyde okul bulunmaması nedeniyle hafızlık eğitimine başladığını söyledi.

Altıparmak, Kur'an-ı Kerim'i ezberlediğinde okuma yazma bilmediğine dikkati çekerek, okuma-yazmayı 1952 yılında İstanbul'a Kur'an ihtisası için gittiğinde öğrendiğini belirtti.

İstanbul'daki eğitiminin ardından memleketine döndüğünü ve bir süre ticaretle uğraştığını dile getiren Altıparmak, Allah'a hizmet etme isteğinin ticaretin önüne geçtiğini, bundan dolayı 1956'da Kayseri'ye gelerek Diyanet İşleri Başkanlığında Kur'an kursu öğretmeni olarak işe başladığını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömrünü Kur'an eğitimine adadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz