Türkiye'nin en iyi haber sitesi

' büyük bir hata'

Giriş Tarihi: 10.2.2016 17:12 Güncelleme Tarihi: 10.2.2016 17:16
'Da Vinci Şifresi büyük bir hata'

Vatikan Kütüphanesi ve Gizli Arşiv Başkanı Monsenyör Brugues, "'ın yazdığı kitaptaki hiçbir şey gerçeği yansıtmamaktadır. O yüzden çok büyük bir hata olarak nitelendirilebilir" dedi.

Vatikan Kütüphanesi ve Gizli Arşiv Başkanı Monsenyör Jean-Louis Brugues, New East Foundation'ın davetiyle Türkiye'ye geldi.

Brugues, yaptığı açıklamada, Vatikan arşivlerinde araştırma yapacak olanların bildiği dilin önemine değinerek, "Türkiye'yi ilgilendiren bir bölümümüz var ama sadece araştırmacılara açık. Kataloglama işinde bize yardımcı olabilecek herkesi davet ediyorum. Herkesin yardımı bizim için gereklidir. Benim davetim hem kütüphane hem arşiv için geçerli. Bir Türk kısmımız var. Arap bölümü de mevcut. Fakat hangi kısımda çalışacaklarsa o bölümün dilini bilmek gerekiyor" diye konuştu.

"Da Vinci Şifresi"ne eleştiri

Yazar 'ın 2003'te yayınlanan ve büyük ses getiren kitabı ""ne yönelik de eleştirilerde bulunan Brugues, "Dan Brown'ın yazdığı kitaptaki hiçbir şey gerçeği yansıtmamaktadır. O yüzden çok büyük bir hata olarak nitelendirilebilir. Neyseki (Vatikan'ın) ziyaretçi sayısında hiçbir etkisi olmadı. Çünkü arşiv sadece bilimsel araştırmacıları ilgilendirmektedir ve onlar da zaten en başından beri bu kitaptakilerin gerçekliğine inanmamaktaydı" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Da Vinci Şifresi büyük bir hata'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz