Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Doğal ' gözdeleri oldu

Giriş Tarihi: 10.2.2016 09:23 Güncelleme Tarihi: 10.2.2016 09:28
'Doğal akvaryum' gözdeleri oldu

Sivas'ın Gürün ilçesinde berrak suyu ve turkuaz mavisi görüntüsüyle "doğal "u andıran , kış aylarında da balık adamların gözdesi olmayı sürdürüyor.

Anadolu'nun saklı kalmış cennet köşelerinden biri olarak gösterilen , Türkiye'nin en güzel doğal ve tabiat güzellikleri arasında yer alıyor. Dalgıçlar zaman zaman göle tüplü dalış yaparak, su altındaki güzelliklere şahit oluyor.

Sivas Alpin Doğa Spor Kulübü organizasyonuyla Gökpınar Gölü'nde düzenlenen "irtifa dalışı" etkinliğine, 4 kadın 26 dalgıç, tüplü dalış yaptı. İstanbul ve Sivas'ta doğa ve dalış sporlarıyla ilgili faaliyet gösteren 2 kulübün üyeleri, heyecan verici anları ve doğal u andıran gölü su altı kamerasıyla kaydetti.

Sivas Alpin Doğa Spor Kulübü Başkanı , yaptığı açıklamada, Sivas'ta bulunan göllerin hem yaz hem de kış aylarında dalışa elverişli olduğunu belirterek, "Gökpınar Gölü doğal bir akvaryum, hem görseli güzel hem de dalış için çok mükemmel bir yer. Burada dalış yapanlar sudan çıkmak istemiyor" dedi.

"Doğal akvaryuma dalıyormuş hissi veriyor"

İstanbul Diving Team Kulübü Başkanı ve su altı fotoğraf sanatçısı da İstanbul'dan her yıl geleneksel olarak dalış için Sivas'a geldiklerini söyledi.

Gökpınar Gölü'nün doğal bir akvaryumu andırdığını vurgulayan Akkaya, "Gökpınar muhteşem bir görünüşe sahip, bitki örtüsü çok çok güzel, doğal bir akvaryuma dalıyormuş hissi veriyor. Dalışseverleri bu güzelliği görmeleri için buraya davet ediyorum" dedi.

İstanbul Diving Team Kulübü üyesi ise Sivas'ta böyle güzellikler olduğunu bilmediklerini ifade eden Karakaya, "Dalgıçlar genelde Mısır, Maldivler gibi tropik yerlere gitmeyi severler ama ülkemizdeki böyle yerleri görmeden gitmemelerini tavsiye ediyorum, öncelikle buraları görmeliyiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Doğal akvaryum' gözdeleri oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz