Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek kaygım güldürmek

Giriş Tarihi: 11.2.2016 16:51
Tek kaygım güldürmek

Oyuncu ve komedyen , "İnsanlar kendi aralarında konuşurlarken argo şeyler konuşup gülerler, bu gayet doğaldır, normaldir. Biz de filmlerimizde kullanıyoruz. Kullanmaya da devam edeceğiz" dedi.

Oyuncu ve komedyen , "İnsanlar kendi aralarında konuşurlarken argo şeyler konuşup gülerler, bu gayet doğaldır, normaldir. Biz de filmlerimizde kullanıyoruz. Kullanmaya da devam edeceğiz, ben çok seviyorum" dedi.

Türk sinemasının en çok izlenen filmleri arasına giren "Recep İvedik" serisiyle kendisinden çokça bahsettiren Şahan Gökbakar, yeni filmi ""ya ve sinema sektörüne dair açıklama yaptı.

İnsanlara dokunarak yaşadığını, sokakta sohbet etmeyi sevdiğini aktaran oyuncu, "Metrobüse bindim, vallahi ben bindiğimde boştu. Çok bir sıkıntısını çekmedim ama çok kalabalık oluyormuş. Galiba o anına denk gelmedim" diye konuştu.

Filmlerinde, toplumun eğlendiği konuları işlediğinin altını çizen Gökbakar şunları söyledi:

"Tek kaygım güldürmek. Nasıl olduğu benim için önemli değil. Birçok yolu var. Filmlerin içinde kullandığımız, aslında dünyada da ortak olarak kullanılan belli başlı şeyler var güldürmek için. Biz de onları kullanıyoruz. Durum komedileri, laf komedileri, hikayesel komiklikler, sürekli meydana gelen aksaklıklar, tip komedileri bu filmde de bolca var. Argo kullanıyoruz bazen. Laf ediyorlar işte, 'Çok mu argo var?' diye ama hayatın içinde varsa filmlerde de olacaktır. Olması da gerekir."

"Bizim filmlerimizde daha çok argo kullanımlar, el vücut hareketleri var"

Gökbakar, kendisine yöneltilen eleştirileri yersiz bulduğuna dikkati çekerek, "Recep İvedik serilerinde böyle çok küfür var falan diye bir dönem bir şey başlamıştı. Sonra baktılar ki yok yani. Filmin içerisinde galiz küfür diye adlandırılan küfürler hiçbir zaman yok. Bizim filmlerimizde daha çok argo kullanımlar, el vücut hareketleri var. Bunlar da herkesin kullandığı şeyler zaten. Çok normal, hayatın içinde zaten yapmasak garip olur. Çok steril Türk insanı filmi yapıp, çok steril bir ortam anlatamazsın" dedi.

"Recep İvedik"in devamının geleceğini dile getirerek, "(Recep İvedik) Askere gitmeyecek. Sakallı bir tip ya, askerde öyle gezemez papaz gibi. Kesmesi gerekecek sakalını. Recep İvediklikten çıkacak iş. Sakalsız bir Recep İvedik hayal edemiyorum. O yüzden asker planı şu an yok kafamda. Bu Ağustosun sonunda çekeceğiz 'Recep İvedik 5'i. Yine çok komik bir film olacak. Aşağı yukarı senaryosu bitti kafamda" açıklamasında bulundu.

"Bu film de gayet neşeli, eğlenceli, gülerek eğlenerek çektiğimiz bir film oldu"

Şahan Gökbakar'la birlikte "Osman Pazarlama"nın senaryosunu yazan ve aynı zamanda filmin yönetmen koltuğunda oturan, Şahan Gökbakar'ın kardeşi ise, "Şahan beyle çektiğimiz 7. film olduğu için alıştık birbirimize ve keyifle çekiyoruz filmlerimizi. Bu film de gayet neşeli, eğlenceli, gülerek eğlenerek çektiğimiz bir film oldu" sözlerine yer verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek kaygım güldürmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz