Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e 'Cesar'da 4 ödül

Giriş Tarihi: 27.2.2016 11:11 Güncelleme Tarihi: 27.2.2016 11:16
Mustang'e 'Cesar'da 4 ödül

"Fransa'nın Oscar'ı" olarak bilinen "''nde filmi dört ödül kazandı.

"Fransa'nın Oscar'ı" olarak bilinen "''nde dört ödül kazanan filminin yönetmeni , bu ödüllere layık görülmelerinin "rüya gibi" olduğunu söyledi.

Ergüven, Paris'te Chatelet Tiyatrosu'nda yapılan 41. Cesar Sinema Ödülleri'nin ardından soruları yanıtladı.

Duygularının sorulması üzerine Ergüven, "Rüya gibi. Çok çok çok mutluyuz" dedi.

İlk uzun metraj çalışması olan Mustang'da diğer partnerlerden destek almakta çok zorluk çektiğini dile getiren Ergüven, gelecekte atacağı adımlarda bu desteğin daha kolay olacağını söyledi.

Ergüven, "Bu filmin sadece var oluşu bile bana çok güç veriyor" diye konuştu.

Oscar'da yarışacak

Filmin hürriyetle ilgili bir mesajı olduğunu ifade eden Ergüven, "Türkiye'de kızların ne yapması gerekiyor, ne yapmaması gerekiyor, o çok konuşuluyor. Ben bu filmi hamile çektim ve işte bugünleri görüyoruz" ifadesini kullandı.

Türk yönetmen Ergüven'in Mustang filmi, Cesar Sinema Ödülleri töreninden dört ödülle ayrıldı. Mustang, yarışmada "en iyi ilk film", "en iyi senaryo", "en iyi montaj" ve "en iyi müzik" ödüllerine layık görüldü.

Ergüven'in yönetmenliğini yaptığı Mustang, Oscar'larda da Fransa adına ''Yabancı Dilde En İyi Film'' kategorisinde yarışacak.

Karadeniz Bölgesi'nde Türkçe çekilen Mustang, kırsal kesimde yaşayan genç kızların "özgürlük mücadelesi"ni eleştirel bir gözle ele alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustang'e 'Cesar'da 4 ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz