Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'na ilk günden büyük ilgi

Giriş Tarihi: 4.3.2016 15:17 Güncelleme Tarihi: 4.3.2016 15:19
CNR Kitap Fuarı'na ilk günden büyük ilgi

Anadolu Ajansı'nın "Global İletişim Ortağı" olduğu, 3. , açılışın ardından ilk saatlerde kitapseverlerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

CNR Holding ve Basın Yayın Birliği işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği desteğiyle bu yıl 3'üncüsü düzenlenen, Anadolu Ajansı'nın "Global İletişim Ortağı" olduğu fuara kitapseverler yoğun ilgi gösterdi.

"Engelsiz bir dünya" temasıyla okuyucuyla buluşan fuarda, sanat tarihçisi ve yazar Prof. Dr. Semavi Eyice "Onur Yazarı" olarak yer alıyor. Fuar kapsamında Engelsiz Dünya Platformu tarafından "9 Dakikada Engelsiz Dünya Platformu Gönüllüsü Ol Eğitim Programı", "Kör Topal Konferanslar", "İşaret Dili Şarkı Etkinliği", "Özel Canlandırma", "Sessiz Konferans" gibi etkinlikler düzenleniyor.

Bu yıl uluslararası kimlik kazanan , aralarında Almanya, Meksika, Bosna Hersek, İngiltere, Makedonya, Arnavutluk, Arjantin, Kolombiya, Bolivya'nın bulunduğu 19 ülkeden 104 yayınevine de ev sahipliği yapıyor. Fuarda, ana dili Arapça olan, Filistin, Lübnan, Mısır, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Ürdün, Yemen ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden 85 yayıncı, "Arap Ülkeleri Yayıncıları Özel Bölümü"nde yer alıyor.

Fuar, aralarında Alfa, Martı, İnsan, Nesil, Doğan Kitap, Timaş, TÜBİTAK, Profil, Beyaz Balina, İz, Kırmızı Kedi, Yeditepe, Ötüken, Yakamoz, Dergah, Edam, Yapı Kredi Yayınları, İş Bankası Yayınları, Semerkand, Damla, Büyük Doğu, Nobel, Tezkire, Diyanet, Sedir, Pegasus gibi yayınevlerinin bulunduğu pek çok yayıncının katılımı ile kitapseverlerle buluşuyor.

Fuarın "Global İletişim Ortağı" Anadolu Ajansı, fuarın 1. salon, G04 nolu standında, "Türkiye Cumhuriyeti 80 Yıl Kronolojisi" kitabı ile 2013, 2014 ve 2015 yıllıklarını Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak üç dilde kitapseverlerin beğenisine sunuyor.

Fuar, 13 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
CNR Kitap Fuarı'na ilk günden büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz