Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kamil İman Kamil İnsan'

Giriş Tarihi: 8.3.2016 09:47
'Kamil İman Kamil İnsan'

'nca üçüncüsü düzenlenen Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması'nda bu yıl, 'Kamil İman Kamil İnsan' teması yer alacak.

'nca üçüncü yılında uluslararası boyuta taşınan "" bu sene "Kamil İman Kamil İnsan" temasıyla gerçekleşecek.

Sepetçiler Kasrı'nda gerçekleşen basın toplantısında konuşan Siyer Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, yarışmanın ilkini 2014 yılında gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek, "Sinema sektörünün, televizyonların kitlelerin üzerinde bıraktığı olumlu, olumsuz etkiler hepimizin malumu. Bu alan biz Müslümanlar terk ettiğinde pek de söz sahibi olmadığımız bir alan sinema ve televizyon. Mademki Peygamber Efendimiz hayatımızın her alanının rehberi o halde Peygamber Efendimiz'in hayatın her karesinde, her alanında bir izi olmalı" dedi.

Yarışmayı destekleyecek farklı çalışmalara da imza attıklarını kaydeden Kaya,"Bu yıl Gökhan Yorgancıgil'in rehberliğinde senaryo yazarlığı dersleri de başlattık. Birinci yılında 'Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması' olarak başlayan projeye, ikinci yılda 'Hasan Bin Sabit Sinema Akademisi' de eklendi ve eklenen senaryo yazarlığı eğitimi ile sinema dünyasına İslami bir bakış açısı kazandırmak, İslami yönetmenler, senaryo yazarları yetiştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz'' şeklinde konuştu.

Dereceye girenlere toplamda 65 bin lira ödül dağıtılacak ve başvuruları bugün başlayan yarışmaya, dünyanın her yerinden "Kamil İman Kamil İnsan" temasıyla çekilerek gönderilecek süresi 20 dakikayı geçmeyen kısa filmler 28 Ekim tarihine kadar kabul edilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kamil İman Kamil İnsan'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz