Giriş Tarihi: 24.3.2016 09:42 Güncelleme Tarihi: 24.3.2016 09:45
15. Boston Türk Film Festivali'nde Çağan Irmak'a ödül

ABD'de bu yıl 15'ncisi düzenlenen Boston Türk Film Festivali'nde yönetmen Irmak'a "Türk sinemasında mükemmellik" ödülü verildi.

ABD'de, bu yıl 15'incisi düzenlenen Boston Türk Film Festivali'nde yönetmen 'a "Türk sinemasında mükemmellik" ödülü verildi.

Festival, yönetmen Tolga Karaçelik'in ''Sarmaşık'' adlı filminin gösterimi ile başladı. Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nde yapılan resepsiyon ve festivalin ilk günkü gösteriminde, yönetmen Çağan Irmak ve Tolga Karaçelik ile söyleşi düzenlendi.

Daha sonra Irmak'ın son filmi "Nadide Hayat"ın Kuzey Amerika'daki ilk gösterimi yapıldı, filmlerinden "Dedemin İnsanları" izlendi. Ardından düzenlenen törenle Irmak'a "Türk sinemasında mükemmellik ödülü" takdim edildi.

Festivale konuk olacak yönetmenler arasında Irmak ve Karaçelik'in yanı sıra Zeki Demirkubuz, Ben Hopkins, Mustafa Kara, Faruk Hacıhafızoğlu, Ahmet Boyacıoğlu, Yasemin Akıncı, Ramazan Dinler, Gündüz Sevdi, Selman Naçar ve Şerif Yenen de bulunuyor.

Boston Globe gazetesi tarafından "İlgi Odağı Türkiye" şeklinde duyurulan festival programında, bu yıl 21 film yer alıyor.

2007'den beri her yıl bir yönetmene Türk sinemasına katkılarından dolayı verilen "Türk sinemasında mükemmellik" ödülü, önceki yıllarda Zeki Demirkubuz, Reha Erdem, Nuri Bilge Ceylan, Yeşim Ustaoğlu, Derviş Zaim, Tayfun Pirselimoğlu, Erden Kıral, Reis Çelik ve Onur Ünlü'ye takdim edilmişti.

ARKADAŞINA GÖNDER
15. Boston Türk Film Festivali'nde Çağan Irmak'a ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz