X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Görme engelliler de Cemil Meriç okuyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Görme engelliler de Cemil Meriç okuyacak

  • Giriş Tarihi: 8.4.2016 17:37
Görme engelliler de Cemil Meriç okuyacak
Görme engelliler de Cemil Meriç okuyacak

Mütefekkir Cemil Meriç, doğumunun 100. yıl dönümünde “Cemil Meriç 100 Yaşında” etkinlikleriyle anılıyor.

Bahçelievler Belediyesi'nce düzenlenen "Cemil Meriç 100 Yaşında" etkinlikleri kapsamında Braille alfabesiyle basılan "Cemil Meriç Eserlerinden Seçmeler" kitabı,görme engellilerle buluştu. Etkinliğe, Belediye Başkanı da katıldı.

Bahçelievler Belediyesi tarafından düzenlenen bir dizi etkinlik arasında, kendisi de görme engelli olan yazarın kitaplarından derlenmiş, Mors alfabesiyle yayınlanan "Cemil Meriç Eserlerinden Seçmeler" kitabı dikkati çekiyor. Cemil Meriç Kültür 'nin açılışının da yapılacağı 9 Nisan Cumartesi günü (yarın), kültür merkezinin ilk etkinliği olarak düzenlenen panelin moderatörlüğünü Ayşe Böhürler yapacak. Prof. Dr. Ümit Meriç, Beşir Ayvazoğlu ve Ali Saydam'ın da konuşmacı olarak katılacağı panelde, Cemil Meriç'in düşüncesinin bugüne etkileri değerlendirilecek.

Kültür Merkezi'nin ilk sergisi de Cemil Meriç'in daha önce yayınlanmamış fotoğraflarından oluşacak. Cemil Meriç'in hayatının değişik dönemlerini yansıtan fotoğrafları ile kitaplarından seçme pasajların yer aldığı sergi, ücretsiz olarak gezilebilecek.

Öte yandan, Bahçelieveler Belediyesi'nce oluşturulan Kütüphanesi bünyesinde bulunan 'Görme Engelliler Kütüphanesi' de faaliyetlerine başladı. Burada, görme engelliler için hazırlanan Cemil Meriç kitabının tanıtımını yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Sesli Kütüphanede gönüllülerin, gönme engelliler için kitap okuduğunu söyledi. Başkan Develioğlu, çocuk, yetişkin görme engellilerin bu kütüphanede okunan kitapları dinleyebildiğini söyledi.