Türkiye'nin en iyi haber sitesi

müzikle anılacak

Giriş Tarihi: 11.4.2016 12:55 Güncelleme Tarihi: 11.4.2016 13:00
Shakespeare müzikle anılacak

, ölümünün 400. yılında İstanbul, ve Ayvalık'ta düzenlenecek lerle anılacak.

Ünlü İngiliz edebiyatçı , ölümünün 400. yılında, İstanbul, ve Ayvalık'ta düzenlenecek programıyla anılacak.

İstanbul, Bursa ve Ayvalık'ta, Barok dönem İngiliz bestecilerinin Shakespeare'in eserlerinden esinlenerek ortaya koydukları yapıtların, oyun ve sonelerinden metinler eşliğinde seslendirileceği "Shakespeare ve Müzik" adlı programları düzenlenecek.

Konser dizisinin ilki, Shakespeare'in hayatını kaybettiği 23 Nisan'da, Aydın Büke'nin sanat yönetmenliğinde İstanbul'da Pera Müzesi'nde saat 17.00'de gerçekleştirilecek.

İzmir Barok Topluluğu üyelerinden soprano Linet Şaul ve viola da gamba sanatçısı Bülent Oral ile yurt dışından bu konser programı için topluluğa katılacak lavta sanatçısı Diego Leveric'in sahne alacağı konserde, usta tiyatro oyuncusu Ayşe Lebriz Berkem de Shakespeare'in oyun ve sonelerinden oluşturduğu metinle konsere renk katacak.

BURSA VE AYVALIK'TA SANATSEVERLERLE BULUŞACAK

Shakespeare'in eserlerini müzikle buluşturan konser programı, İstanbul'un ardından Bursa ve Ayvalık'ta seslendirilecek.

Bursa'da Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro festivali kapsamında, 24 Nisan'da Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde saat 18.00'de başlayacak konser programı, 25 Nisan'da Ayvalık'taki Taksiyarhis Kilisesi'nde saat 20.00'de izleyiciyle buluşacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Shakespeare müzikle anılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz