Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Şahin koleksiyonerler ile bir araya geldi

Giriş Tarihi: 20.4.2016 14:50
Vali Şahin koleksiyonerler ile bir araya geldi

Dersaadet Buluşmaları kapsamında Valisi Vasip Şahin koleksiyonerler ile buluştu.

Valiliği'nin tarihi kabul salonunda verilen davete; sinema oyuncusu aynı zamanda koleksiyoner olan İzzet , devlet adamları dışında madeni paraya resmi basılan ilk kişi olan giyim koleksiyoneri Sabiha Tansuğ, Collection Club Başkanı ve Collection ve Fotoğraf Dergileri Sahibi Şerif Antepli, Hisart Canlı Tarih ve Dioarama Müzesi kurucusu Nejat Çuhadaroğlu, Yeditepe Üniversitesi Sanat ve Tasarım Bölümü Başkanı Öğretim Üyesi Babür Kerim İncedayı, şiir koleksiyoncusu ve Şair Seyfettin Ünlü, koleksiyoner Prof. Dr. Turgut Göksoy, Mimar Naim Arnas ve yemek kültürü koleksiyoneri Gökhan Turhan katıldı.

KÜLTÜR VE SANAT, EĞİTİM POLİTİKAMIZDA İÇ İÇE OLMASI GEREKİYOR

Görüşmede Vali Şahin, sanat ve sanatçının toplumu besleyen en önemli husus olduğunu belirtirken, "Sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum. Kültür ve Sanat eğitim politikamızda iç içe olması gerekiyor. Koleksiyonerleri ciddi bir şekilde akredite edecek kurumlar olmalı. Her zaman destekçiniz olacağız" diye konuştu.

İLK DEFA TARİHİ BİNAYA DAVET

Koleksiyonerlerin yaşadığı sıkıntıların dile getirildiği programda söz alan sinema oyuncusu ve koleksiyoner ise "Bugün bir ilki yaşıyoruz. Tarihe tanıklık ediyoruz. İlk defa bir Vali koleksiyonerliğe gönül vermiş kişileri bu tarihi binaya davet ediyor" ifadelerini kullandı. Görüşmede ayrıca her koleksiyoner kendi alanıyla ilgili düşüncelerini ifade ederken, İstanbul'un Müze Kent olması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Koleksiyonerler, dernek olarak düzenledikleri sergilere İstanbul Valisi Vasip Şahin'i davet etti.

Program akşam yemeği ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Şahin koleksiyonerler ile bir araya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz