Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet ve si, yazın sanata doyuracak

Giriş Tarihi: 23.4.2016 15:28

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet ve si (DOB) Genel Müdürlüğü, yaz tatilinde , Eskişehir, Mardin ve Antalya'da düzenleyeceği etkinliklerle sanatseverlerle buluşacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, DOB Genel Müdürlüğü, çalışmalarına aylar öncesinden başlanan ulusal ve uluslararası nitelikte 6 organizasyonla mayıs, temmuz ve eylül aylarında , , operet, modern dans ve çocuk oyunu eserlerini seyircilerle buluşturacak.

Daha ziyade Türkçe eserlere ağırlık verildiği ve DOB müdürlükleri tarafından sezon içinde kapalı gişe sahnelenen, seyirci tarafından ilgiyle takip edilen gösteriler, 3-13 Mayıs'ta Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle "6. Eskişehir Opera ve Bale Günleri"nde sahneye konulacak. Mayıs ayının ikinci etkinliği, 16-24 Mayıs'ta Mardin'de gerçekleşecek "2. Mardin Opera ve Bale Günleri" olacak.

Yaz etkinlikleri kapsamında, "7. Uluslararası Opera Festivali" de 2-16 Temmuz'da İstanbul'da gerçekleştirilecek. İki yılda bir yapılan "Uluslararası İstanbul Bale Yarışması ve Festivali"nin beşincisi, 8-13 Temmuz'da uluslararası boyutta, genç sanatçıların rekabetine tanıklık edecek.

Türkiye'nin ilk bale festivali olan "14. Uluslararası Bodrum Bale Festivali" de 15-30 Temmuz'da Bodrumluları Karya Prensesi'nin evi Bodrum Kalesi'nde ağırlayacak.

Aspendos Festivali EXPO'da

Yazın son uluslararası etkinliği ise Antalya'da 3-15 Eylül'de gerçekleşecek "23. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali". 22 yıldır, eserleri her sene 2 bin yıllık Antik Aspendos Tiyatrosu'nun muhteşem akustiğinde sahnelenen festival, bu sene bir ilke imza atarak, turizmin ve ticaretin kalbi EXPO'da da izlenime sunulacak. Festival çerçevesinde 23 Nisan ile 30 Ekim tarihleri arasında "Çiçek ve Çocuk" temalı sergi de sanatseverlerle buluşacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Opera ve Balesi, yazın sanata doyuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz