Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahenkli müziği ile Lena Chamamyan, 22 Ekim’de Zorlu PSM’de

Giriş Tarihi: 13.10.2016 12:20
Ahenkli müziği ile Lena Chamamyan, 22 Ekim’de Zorlu PSM’de

Geleneksel doğu melodilerini batı klasikleriyle bir araya getiren Suriyeli-Ermeni müzisyen Lena Chamamyan 22 Ekim'de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ne konuk olacak. Meredith Monk ve gibi isimlerle birbirinden farklı tatlarda pek çok projeye imza atan sanatçı, Arap sındaki en etkili 500 kişiden biri olarak görülüyor.

İlk albümü "Hal Asmar El-lon"u 2006 yılında yayımlayan Lena Chamamyan, hemen ardından, Türkiye'den ve Volkan Çanakkaleli gibi müzisyenlere de yer verdiği ikinci albümü "Shamat"ı dinleyicileriyle paylaştı. Başarılı iki albümün ardından Gloria Scalchi ve Carmen Villata'yla klasik müzik eserleri seslendirdi. Meredith Monk ve Manfred Leuchter gibi efsanevi isimlerle müziği ve caz, Arax Tchekidjian'la da geleneksel Ermeni müziği üzerine çalışmalara imza attı. Sahne performansı ve dinleyicileri üzerinde bıraktığı etkiyle birçok ödüle layık görüldü.

Etnik tınılarıyla, dizi ve film müziklerine de imza attı...

Suriye'de yayınlanan diziler ile Arap ve Ermeni filmleri için müzikler yaparak dinleyici kitlesini genişleten sanatçı, Liverpool'daki St George's Hall ve Hamburg'da Kampnagel gibi dünya çapında mekanlarda da sahne aldı. Lena Chamamyan, bu defa da Zorlu PSM sahnesinde, İstanbul'daki hayranları için Şam'ın etnik dokusunu barındıran ezgilerini paylaşacak.

günü Lena Chamamyan, 'Lawnan' (2 Renk) albümünü de imzalayacak..

Lena Chamamyan Göksel Baktagir ile sahnede yeni albümünden parçaları tanıtırken, konser sonrası 'Lawnan' (2 Renk) albümünü de imzalayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahenkli müziği ile Lena Chamamyan, 22 Ekim’de Zorlu PSM’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz