Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKS'de "12 Sanatçı, 12 Söyleşi"

Giriş Tarihi: 21.10.2016 11:31
AKS'de 12 Sanatçı, 12 Söyleşi

Kültür sanat dünyasına yeni soluk getiren Kültür Sanat, Ekim ayında Adnan Çoker, Nur Koçak, Güngör Taner, Seyhun Topuz, Meriç Hızal, Halil Akdeniz, Ergin , Adem Genç, Mustafa Ata, Balkan Naci İslimyeli, Bubi ve Bedri Baykam’ın yer aldığı ‘’12 Sanatçı, 12 Söyleşi’’ sanat projesine ev sahipliği yapıyor.

Haziran ayında açılan ve bugüne kadar Haldun Dormen'den Ferhan Şensoy'a, Ali Poyrazoğlu'ndan Sumru Yavrucuk'a değin Türk tiyatrosunun usta isimlerini sahnesinde ağırlayan AKS'de, akustik dinletileriyle de fark yarattı. Birbirinden ünlü isimleri akustik dinletileriyle müzikseverlerle buluşturan AKS, sanatın her alanına kapılarını açıyor.

AKS, Ekim ayı boyunca da "12 Sanatçı 12 Söyleşi" projesi kapsamında Türk resim ve heykel sanatçılarının önde gelen isimlerine ev sahipliği yapıyor.

Adnan Çoker, Nur Koçak, Güngör Taner, Seyhun Topuz, Meriç Hızal, Halil Akdeniz, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Balkan Naci İslimyeli, Bubi ve Bedri Baykam gibi ünü dünyaya yayılmış sanatçıların eserleri, 11-29 Ekim 2016 tarihleri arasında AKS'de sergilenecek.

Sergide yer alacak 12 sanatçının atölyelerinde yapılan söyleşiler geçen yıl tarafından belgesel haline getirilmiştir. Sanat adanmış serüvenlerin ilk ağızdan kaydı geçirilmesini sağlayan belgesel projesinde ünlü isimlerle kendi atölyelerinde gerçekleştirilen ellişer dakikalık söyleşiler yer alıyordu. Proje daha sonra haline getirilerek tarihe kalıcı bir iz bırakıldı.

AKS'de 11-29 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen sergiyle de birbirinden önemli sanatçıların eserlerinin geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor.

11-29 Ekim 2016 tarihleri arasında , Salı – Pazar günleri açık olacak sergi saat 12.00- 20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak görülebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKS'de "12 Sanatçı, 12 Söyleşi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz