X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sami Yusuf ''Salaam'' verdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sami Yusuf ''Salaam'' verdi!

  • Giriş Tarihi: 2.4.2013 15:21

Azeri asıllı İngiliz şarkıcı Sami Yusuf, ''Salaam'' albümünün Türkiye versiyonunu, düzenlenen basın toplantısında tanıttı.

Beşiktaş'ta bir oteldeki toplantıda konuşan Yusuf, albümünün dünyayı değiştirecek bir eser olduğunu iddia etmediğini belirterek, ''Fakat şunu söyleyeyim; en başından beri barışa, birliğe ve farklılıklarımızı kutlamaya inandım, albüm de bu felsefemin, inancımın bir uzantısı'' diye konuştu.

''BARIŞIN HİSSEDİLDİĞİ ÜLKEDE OLMAKTAN MUTLUYUM''

Günümüzde barışa, sevgiye, dayanışmaya, anlaşmaya, birbirini tanımaya ve merhamete her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu anlatan Yusuf, albümünün Türkiye versiyonunu İstanbul'da tanıtmanın kendisi için önemli olduğunu vurguladı.

SAMİ YUSUF, ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

''Barışın hissedilebildiği, farklı düşüncelerin ve inançların bir arada yaşadığı ve aynı mesajı paylaştığı bu ülkede olmaktan mutluyum. Albümüm dini, dogmatik, 'biz ve siz' ayrımı yapan bir mesaj taşımıyor. Ezeli, ebedi, zaman üstü bir mesaja sahip; sevgi, anlayış, dayanışma, birlik. Bunlar sadece İslam'ın değil, dünyadaki bütün büyük inanç geleneklerinin de değerleridir.''

TÜRK HAYRANININ ŞİİRİNİ BESTELEDİ

''Salaam'' albümünün önceki çalışmalarına göre ''daha az arabesk'' olduğunu, ''doğu-batı''sentezi yaptığını anlatan Yusuf, albümdeki Türkçe ''Daha Kuru Topraklar'' şarkısının sözlerinin bir Türk hayranı tarafından yazıldığını söyledi.

Yusuf, bu şarkının sözlerini internette gördüğünü ve beğendiğini, çevresindeki insanların da onayını aldıktan sonra şiirin sahibi İbrahim Tut'un iznini alarak bestelediğini ifade etti.

Daha sonra piyanonun başına geçen sanatçı Yusuf, albümde yer alan Türkçe ve İngilizce şarkılardan bazı bölümleri seslendirdi. Yusuf, albüme adını veren ''Salaam'' şarkısını da söyledi.

KLİP İLK KEZ İSTANBUL'DA GÖSTERİLDİ

Toplantıda, albümde yer alan ''Nerede olursan ol'' şarkısı için Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde çekilen klip de izletildi. Yusuf, klibin dünyada ilk kez Türkiye'de gösterildiği bilgisini verdi.

Sami Yusuf'un, ''Salaam'' albümünün Türkiye versiyonu 5'i Türkçe olmak üzere 16 şarkı içeriyor. Albümün küresel versiyonu 2012 yılının sonunda çıkmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.