X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Deşifre'den Fazıl Say bombası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Deşifre'den Fazıl Say bombası

  • Giriş Tarihi: 27.4.2013 15:42

Mahkeme kararı açıklandığı gün Say'ı mahkum ettiren işadamı ve avukat Deşifre'ye konuk oldu.

A Haber'de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre Programı yine gündeme damgasını vurdu…

Piyanist ve Besteci Fazıl Say'a, "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçundan verilen 10 aylık hapis cezası hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin karara yapılan itiraz, üst mahkemece kabul edildi. Say'ın avukatı Meltem Akyol'un, önce İstanbul 19. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sunduğu ve bu mahkemece reddedilmesinin ardından bir üst mahkeme olan İstanbul Nöbetçi 29. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen itiraz dilekçesine ilişkin karar verildi. İstanbul Nöbetçi 29. Asliye Ceza Mahkemesi, hakkında verilen 10 aylık hapis cezası hükmünün açıklanması, 5 yıllık denetimli serbestlik şartıyla geri bırakılan Fazıl Say'ın avukatının itirazını yerinde görerek, İstanbul 19. Asliye Ceza Mahkemesi'nin kurduğu bu hükmün kaldırılmasını kararlaştırdı.

Deşifre Programı mahkeme kararının ardında, Say'ı mahkum ettiren işadamı Ali Emre Bukağılı ve Avukatı Gülcan Karakaş'ı yayına aldı. Ali Emre Bukağılı Say'a verilen cezanın haklı olduğunu savunurken, emsal örnekler vererek, dini değerlere hakaret etmenin dünyanın her yerinde suç olduğuna dikkat çekti..

AV. GÜLCAN KARAKAŞ: SON KARAR FAZIL SAY'IN YENİDEN YARGILANACAĞI ANLAMINA GELMİYOR..
Davayı takip eden Ali Emre Bukağılı'nın avukatı Gülcan Karakaş ise "Fazıl Say yeniden yargılanacak diye basına yansıdı. Fakat böyle bir şey yok. Mahkeme 10 ay hapis cezası verdi. Bu cezayı şimdi çekmeyecek, 5 yıl denetlenecek, aynı suçu işlerse hüküm giyecek. Bu karara karşı esastan bir itiraz yapılamaz. CMK 231.Madde de sayılı nedenler var... Hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin kararın" iptali yeniden yargılanacağı anlamına gelmiyor." dedi.

TÜRKİYE VE DÜNYA'DA İSLAMOFOBİ…
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil Aydınalp, SETA Vakfı Dış İlişkiler Uzmanı Levent Baştürk, Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Türkiye Fahri Konsolosu Medet Ünlü, TAVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen'in konuk olduğu programın ikinci bölümünde,11 Eylül saldırılarının ardından ABD"de başlayan ve Avrupa"ya yayılan İslamofobi , masaya yatırıldı.

Programda söz alan Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Türkiye Fahri Konsolosu Medet Ünlü,Çeçenler tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen Boston"daki patlamalarla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu…

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.