Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın Değişik Bölgelerine 4 Alt Geçit, 1’de Üst Geçit Yapılacak

Giriş Tarihi: 20.2.2015 10:48
Kütahya’nın Değişik Bölgelerine 4 Alt Geçit, 1’de Üst Geçit Yapılacak
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, kentin değişik bölgelerine 4 alt geçit ile 1 de üst geçit yapılacağını söyledi.
Devlet Demir Yolları (DDY) Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile yapılan toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, hemzemin geçitlerde gerçekleşen kazaların minimum seviyeye indirmek için 4 alt geçit, 1 de üst geçit çalışmalarına başlandığını duyurdu.
Saraçoğlu, avan projeleri tamamlanarak uygulama projeleri devam ettiğini ve yaklaşık 2 ay içerisinde uygulama projeleri tamamlanacağını belirtti.
Saraçoğlu, ayrıca yapım aşaması esnasında trafik yoğunluğu yaşanmaması için alternatif güzergahlar belediye tarafından tespit edileceğini ifade etti.
Projenin uygulamaya geçirilmesi için önümüzdeki haftalarda Devlet Demir Yolları ile protokol imzalanacağını, bu projenin finansmanının tamamının Devlet Demir Yolları tarafından karşılanacağını anlatan Başkan Saraçoğlu, merkezi bütçenin şehre katkı sağlamaya devam edeceğini dile getirdi.
Kamil Saraçoğlu, "Alt ve üst geçitlerin büyüklüklerine göre 4 ay ile 6 ay arasında ki süre içerisinde yapımının tamamlanması hedeflendi. Kütahya merkezde yapılacak yerler; Atatürk Bulvarı Şeker Fabrikası önüne alt geçit, Osmangazi Mahallesi-Sanayi geçidine alt geçit, Osmangazi Mahallesi Pazaryeri geçidine alt geçit, Bölcek geçidine alt geçit, 1. OSB Sanayi geçidine üst geçit olmak üzere 4 alt geçit 1 de adette üst geçit yapılacak" ifadelerini kullandı. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya’nın Değişik Bölgelerine 4 Alt Geçit, 1’de Üst Geçit Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz