X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Üreticiye Yem Ve Sebze Tohumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Üreticiye Yem Ve Sebze Tohumu

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 22:39
PAZARLAR İLÇESİNDE; ÖDENEĞİ KÜTAHYA İL ÖZEL İDARESİ TARAFINDAN KARŞILANAN “YEM BİTKİLERİ ÜRETİMİNİ GELİŞTİRME VE SEBZE TARIMINI GELİŞTİRME” PROJELERİ KAPSAMINDA İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN TEMİN EDİLEN TOHUMLAR ÜRETİCİLERE DAĞIT
Üreticiye Yem Ve Sebze Tohumu

Pazarlar ilçesinde, ödeneği İl Özel İdaresi tarafından karşılanan “Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme ve Sebze Tarımını Geliştirme” projeleri kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından temin edilen tohumlar üreticilere dağıtıldı.
Pazarlar İlçesinde 5 üreticiye 30 dekar alana ekimi yapılmak üzere 30 kilo çerezlik kabak tohumu, 8 üreticiye 24 dekar alana ekimi yapılmak üzere 80 kilo yonca tohumu ve 3 üreticiye 15 dekar alana ekimi yapılmak üzere hibrit silajlık mısır tohumu dağıtıldı.
Pazarlar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde düzenlenen törene Kaymakam Soner Bedir, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İlkay Çetin, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Personeli ve vatandaşlar katıldı.
Pazarlar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İlkay Çetin, “İl Özel İdaresi tarafından kaynak sağlanan, “Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme ve Sebze Tarımını Geliştirme” projeleri kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından temin edilen; 5 üreticimize 30 dekar alana ekimi yapılmak üzere 30 kg çerezlik kabak tohumu, 8 üreticimize 24 dekar alana ekimi yapılmak üzere 80 kg yonca tohumu ve 3 üreticimize 15 dekar alana ekimi yapılmak üzere hibrit silajlık mısır tohumu dağıtıldı ” dedi.
Törende konuşan Kaymakam Soner Bedir, “Geçmiş yıllarda olduğu gibi; ilçemizde hayvancılığın maliyetini yükselten kaba yem ihtiyacının karşılamasına katkıda bulunarak yem bitkileri üretimini arttırmak ve sebze üretiminin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla İl Özel İdaresi kaynaklarıyla temin edilen tohumları sizlere sunuyoruz. Bereketli ve bol kazançlı ürünler elde etmeniz dileğiyle hayırlı uğurlu olsun” dedi. (MB-EFE)