Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tsunami felaketini çekimlerde yaşadılar

Giriş Tarihi: 1.1.2013

2004'de Tayland'da yaşanan tsunami felaketinden kurtulmayı başaran bir ailenin yaşadığı korkunç anları anlatan 'Kıyamet Günü', seyirci kadar oyuncularını da etkilemiş. Naomi Watts ve Ewan McGregor, çekimlerde kendilerini gerçek kahramanlar gibi hissetiklerini söylüyor

NAOMI WATTS
DENİZ KORKUMA RAĞMEN FİLMDE OYNAYABİLDİM!
Film, 2004 yılında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlama. Canlandırdığınız 'Maria' karakteriyle bir araya gelme fırsatınız oldu mu?
Maria ile epey zaman geçirme fırsatı buldum; hem yapım öncesinde, hem de yapım aşamasında bolca bir araya geldik.
Senaryoyu ilk okuduğunuzda neler hissettiniz?
Senaryo çok dürüsttü. Tsunami; bir ailenin hikayesini anlatmak için arka planda kullanılmamıştı yani. Sonradan Maria ile Henry'nin anlattıklarına ve deneyimlerine dayanarak her şeyi daha iyi anlama fırsatım oldu. Onlarla tanışmak ve konuşmak çok büyük bir güç oldu benim için. Maria çok cömert ve yardımsever bir kadın; aynı zamanda da çok güçlü ve cesur...

Filmde en çok hangi sahneden etkilendiniz?
Filmdeki oğlum Lucas ile aramda geçen sahnelerden çok etkilendim. Tsunami her şeyi adeta bir hız treni gibi içine çekiyor ama bu iki insan o kadar şanslı ki; birbirlerini kaybetmelerine rağmen o korkutucu denizde kavuşuyorlar, hayatta kalmak için birbirlerine yardımcı oluyorlar. Bu sahneler gerçekten de beni çok etkiledi.

NAOMİ WATTS FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!


DÖRT HAFTAYI TANKTA GEÇİRDİK

Filmde oğlunuzu canlandıran Tom Holland ile çok fazla sahneniz var. Çekimlerde anlaştınız mı?
Tom çok başarılı bir oyuncu. Yeteneği sayesinde onunla çalışmak çok kolay ve ilham verici oldu. Öncesinde daha çok tsunamidaki fiziksel ama korkutucu durumlarla uğraştık. O sahneler çok oyunculuk gerektirmiyordu, su tarafından itilip duruyorduk ve dalgalar duygularımızı yönetiyor gibiydi. Pek konuşulacak bir durum değildi yani. Fakat bir-iki tane; Tom ile bir araya geldiğimiz, ona ne kadar özel bir yeteneğe sahip olduğunu söyleyebildiğim sahneler de oldu.
Peki tsunaminin gerçekleştiği sahnelerin çekimleri nasıl geçti, korktunuz mu?
Dalga ve akıntı sahnelerini çekmek için dört haftayı bir tankın içinde geçirdik. Korkutucu olmasının yanı sıra çok da yorucuydu. Herkes suyun içinde çekim yapmanın ne kadar zor olduğunu bilir. Dolayısıyla oldukça zorlu bir çekim süreciydi ama hepsine değdi.
Bildiğimiz kadarıyla sizin deniz korkunuz var. Bu korkuyla böyle bir filmde oynamak zor olmadı mı?
İngiltere'de büyüyen biri olarak çok iyi bir yüzücü olmadığımı söyleyebilirim. 14 yaşında Bali'de tatil yaparken boğulma tehlikesi atlattım. Bu deneyim sonrası her zaman dalgadan ve kuvvetli akıntılardan korktum. Bunun böyle bir projede yer alarak sonlanması ilginç oldu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Tsunami felaketini çekimlerde yaşadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz