Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Koruyucu aile'yi eğlenceli bir şekilde anlatacağız!

Giriş Tarihi: 27.1.2013

Koruyucu aile konusunda bilinçlendiren 'Gönül Elçileri' projesi, 'Krem' dizisinde de işleniyor. Dizi oyuncuları Şebhem Zorlu ve Haktan Pak: Amacımız farkındalık yaratmak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlattığı 'Gönül Elçileri' projesi; atv'nin 'Krem' dizisinde de işlenmeye başlandı. Proje; toplumu koruyucu aile konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor. Dizide geçtiğimiz günlerde 'Pelin' (Şebnem Zorlu) ve 'Faruk' (Haktan Pak) karakterleri çocuklarının olmayacağını öğrenince, koruyucu aile olmaya karar verdi.

TELEVİZYON ÇOK İZLENİYOR

Zorlu ve Pak; 'Gönül Elçileri' projesinin diziye nasıl dahil edildiğini anlattı:
HAKTAN PAK: Senaristler dizide bize bir çocuk adapte etmeyi düşünüyorlardı. 'Gönül Elçileri' kampanyasını görünce, bu konuyu işlemek istediler. 'Pelin' de TV'de kampanyayı görüyor ve koruyucu aile konusunu araştırıyor. Türkiye'de televizyon çok izleniyor. Üç-beş ailede bu konuda farkındalık oluşturabilirsek, çok mutlu olacağız.
ŞEBNEM ZORLU: Bu sonuna kadar desteklenmesi gereken bir proje... Sadece evli aileler bu hizmetten yararlanmıyor; bekar da olsanız koruyucu aile olabiliyorsunuz. Bu konuda İl Müdürlükleri'nden bilgi alabilirler. Biz dizide eğitici ve öğretici bir konuyu eğlendirerek paylaşacağız.

BİZ DE EVLAT EDİNECEĞİZ!

Oyuncu Pak, koruyucu ailelerle ilgili şöyle konuştu: "Eşimin oğlu var. Ben bu dünyaya çocuk getirmek ne kadar doğru bilmiyorum. Ailesi olmayana yardım etmek daha akıllıca. İleride böyle bir çocuk edinmek isteriz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Koruyucu aile'yi eğlenceli bir şekilde anlatacağız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz