Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Sayın Bakanım" denilmesi çok hoş!

Giriş Tarihi: 29.1.2013

'Karadayı' dizisinde 'Bakan'ı canlandıran Erhan Yazıcıoğlu, "Sokakta "Sayın Bakanım" diye sesleniyorlar; hoşuma gidiyor" dedi

atv'nin sevilen dizisi 'Karadayı'ya, Feride Hakime'nin 'Bakan' babası rolüyle dahil olan Erhan Yazıcıoğlu, ekrana neden uzun süre ara verdiğini ve 'Karadayı' dizisine nasıl katıldığını anlattı:
1998'den beri ekranda yoktum ama tiyatro yapmaya devam ettim. Bu süreçte dişime göre bir dizi projesi olmadı. "Keşke şunun içinde olsaydım" diyemedim. Çok seçici davrandığım için yapımcılar ve yönetmenler, beni şımarık kategorisine koydular. Halbuki benim buna hakkım vardı. Çünkü kötü bir şey yapamazdım, yapmamalıydım.

ÇOK KORKTUM!
Üç sezondur 'Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum' adlı tiyatro oyununda oynuyorum. Beni bu oyunda gören bir hanım, "Siz oyuncu muydunuz?" diye sordu. "Hanımefendi 45'inci yılım" dedim. Türk insanı ekrana kanalize olmuş. Orada yoksan; oyuncu da, sanatçı da değilsin, popüler hiç değilsin. Ne yazık ki bu gerçek içimi çok acıtıyor. Seyircimizin yapısı bu maalesef.
Tutmuş bir diziye sonradan dahil olmak, ona uyum sağlamak kolay değil. Ben iyi uyum sağlayıp sırıtmadığımı ve iyi bir bakan tipi çizdiğimi düşünüyorum.
Dizide kendimi ilk izlediğimde korktum ve "Ne kadar korkutucu bir adam çıkarmışım" dedim.
Tiyatroda kadın kılığına bile girdim. O yüzden 'Bakan' rolünü oynarken, zorlanmadım. Şimdi sokakta "Sayın Bakanım" diye sesleniyorlar. Çok hoşuma gidiyor.
Zayıflığımdan dolayı bana kaygıyla yaklaşan var. Oysaki ben bilinçli olarak zayıfladım. Diyabeti sıfırlayan bir operasyona girdim. Şekerim 360'lardan 110'a indi; şeker diye bir şey kalmadı. 124 kilodan 88 kiloya indim. Ölüyordum yeniden doğdum.

BERGÜZAR ÇOK İYİ HALT ETMİŞLER!
45 yılını tiyatroya vermiş biri olarak, Bergüzar'ın (Korel) çok iyi bir oyuncu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Gerisi halt etmiş! Kenan da çok başarılı. Zaten çok güzel bir adam... O kadar güzel oyun veriyor ki; tipi, karizması çok yerinde. İkisi de çok geliştirdiler kendilerini. Ben onlarla oynamaktan dolayı çok mutluyum.
Ben çok sevecen bir babayımdır, yaptığım en iyi meslek babalıktır. Fakat burada çok soğuk bir adamı oynuyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sayın Bakanım" denilmesi çok hoş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz