Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Benim İçin Üzülme'den engellilere tam destek

Giriş Tarihi: 7.2.2013

'Benim İçin Üzülme' dizisinin geçtiğimiz akşamki bölümünde engelli vatandaşlarımıza yönelik verilen mesajlar, sosyal medyada büyük ses getirdi

atv'de yayınlanan 'Benim İçin Üzülme' adlı dizinin geçtiğimiz salı akşamı yayınlanan bölümü, reyting listesinin zirvesine yerleşti. Dizi; tüm kişilerde 8.35 izlenme oranı ve 20.69 izlenme payına ulaşarak en çok izlenen 100 program arasında birinci oldu. 'Benim İçin Üzülme'nin önceki günkü bölümünde; engelli 'Orhan' ve 'Mucit Arif'in engelli vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukları anlatan diyaloğu da sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

NE KABAHATLERİ VAR Kİ!

Konuşmada; engelli asansörlerinin yetersiz olduğu, sağlıklı insanların bu asansörleri kullanarak engellilerin haklarını ihlal ettiği üzerinde duruldu. Engellilere 'özürlü' denilmesinin yanlış olduğuna değinilen konuşmada, "Ne kabahatleri var ki özürlü olsunlar, onlar engelli Orhan'ım" cümlesi geceye damgasını vurdu.

DERS GİBİ BİR DİZİ
'Benim İçin Üzülme'de engellilere yönelik verilen mesajların ardından; birçok seyirci Twitter'a teşekkür mesajları yazdı. İşte o mesajlardan bazıları:
Halka mesaj verilmiştir. Evet onlar özürlü değil; engelli, teşekkürler Mahsun Kırmızıgül.
Bu dizi, gerçekleri bu kadar iyi anlattığı için seviliyor.
'Benim İçin Üzülme' eğitici bir ders gibi...
Sosyal mesaj ve sorumluluk projeniz gerçekten çok başarılı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Benim İçin Üzülme'den engellilere tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz