Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fıkra anlatan vekiller olsun

Giriş Tarihi: 15.2.2013
Şirin Sever'in sunduğu, a Haber'de yayınlanan 'Jurnal'e ünlü mizah yazarı Gani Müjde konuk oldu. Müjde; programda siyaseti ve gündemi yorumladı:
Politika asık suratla yapılmamalı. Batı toplumlarında belediye başkanları; insanlar güne güzel başlasın diye, şehirlerin her yerine renkli balonlar asarmış. Politika eğlenceli yapılmalı, atışmalar olmalı. Ben fıkra anlatan vekiller olsun istiyorum mesela. Futbolda yaşanan kutuplaşma, siyasette de yaşanmasın.

JİLETSİZ MÜSLÜM BABA

Eskiden Kamer Genç vardı ne güzel; onu çok severdik. Son zamanlarda mizahçılar siyasetçilere bulaşmıyor. Ancak bunun nedeni korku değil; renkli politikacı azaldı. Necmettin Erbakan renkliydi, Süleyman Demirel renkliydi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan ise genel olarak korkuluyor. İdris Naim Şahin vardı, kıymetini bilemedik!
Kızım sayesinde inanılmaz bir pop kültürüm oldu. Politikayı değil ama güncel olayları takip ediyorum. Politikacılar için üzülüyorum. Her zaman halka karşı popülist olmak zorundalar; hem kafanızdaki doğruyu yapacaksınız, hem oy kaybetmeyeceksiniz!
Ben varoşta büyüdüm, kenar mahalle çocuğuydum. Oğuz Aral olmasaydı; varoşun kuralları içinde yaşayan bir adam olurdum, Müslüm Gürses dinlerdim. Şimdi de dinliyorum ama jiletsiz...

BİZE NEDEN PIRLANTA YOK?
"Biz sevgili değil miyiz? Bize pırlanta yok mu? Niye hep kadınlar bekliyor hediye?" diye bir tweet attım. Bence erkekler için de alternatif bir Sevgililer Günü olmalı.
Sevgililer Günü'nde eşim bana bir şey almıyor. Hep ben çaba harcıyorum.
14 Şubat'ta kadına yönelik şiddeti eleştirmek için bir dans projesi var. Kadınlar dans ederken, erkeklerin de bir şeyler yapması gerekiyor. Kadın dövenleri affedersek; dans ederek takla atsak da, şiddetin önüne geçemeyiz!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fıkra anlatan vekiller olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz