Türkiye'nin en iyi haber sitesi

40 milyon dolar bütçeli 'Allah'ın Kılıcı' geliyor!

Giriş Tarihi: 19.2.2013

Hz. Muhammed döneminde geçen 'Allah'ın Kılıcı: Halid Bin Velid' filmi, 40 milyon dolarlık rekor bütçesiyle Türk sinema tarihinin en pahalı yapımı olacak. Film, Nisan ayında Fas'ta çekilecek

Fida Film ve Tiglon ortaklığında hayata geçirilecek sinema filmi 'Allah'ın Kılıcı: Halid Bin Velid'den ilk detaylar ortaya çıktı. İki aydır Fas'ta mekan araştırması yapan yapımcılar ve film ekibi, çekimlerin bu ülkede yapılmasına karar verdi. 'Romantik Komedi' filmiyle tanınan Hakan Ketche'nin yöneteceği filmin ilk önce Tunus'ta çekilmesi planlanmıştı. Yönetmen Ketche, geçtiğimiz günlerde Fas'ta çektiği fotoğrafları Instagram'da paylaştı. İki aydır Fas'ta ön hazırlıkları devam eden filmin çekimleri Nisan ayında başlayacak. Filmin başrol oyuncularının kimliği ise şimdilik sır gibi saklanıyor.

'ÇAĞRI'NIN DEVAMI OLACAK
Proje için Fas'ta yavru develerin satın alınıp eğitilmeye başlandığı da öğrenildi. Film, Anthony Quinn'in başrolünü oynadığı 'Çağrı' filminin devamı niteliğinde olacak. Yapımda Hz. Muhammed'e karşı birçok zafer kazanan Halid Bin Velid'in hikayesi anlatılacak. 40 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilecek film; Türk sinema tarihinin en pahalı yapımı olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40 milyon dolar bütçeli 'Allah'ın Kılıcı' geliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz