Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldızlar gelecek nesle ışık saçıyor

Giriş Tarihi: 20.2.2013

Ünlü isimler, maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitim almakta zorluk çeken çocukların hamiliğini üstleniyor. Amaç; gençlerin hayatlarına ışık tutarak, iyi yetişmelerine olanak sağlamak...

Anabilim Eğitim Kurumları; 'Yıldızlar Anabilim'le Geleceğin Yıldızlarının Elinden Tutuyor!' projesinde, Türkiye'nin önde gelen isimleriyle işbirliği yaptı. Maddi yetersizlikler nedeniyle okuyamayan çocukların eğitim masraflarını karşılamayı ve geleceklerine katkıda bulunmayı amaçlayan projeye destek olan ünlülerin her biri, bir çocuğun hamiliğini üstlenip yıl boyunca ona destek olacak. İşte o ünlülerin projeyle ilgili düşünceleri:

MEHMET TURGUT


BİRİKİMLERİMİ AKTARACAĞIM
Bugüne kadar yaptığım sosyal sorumluluk projeleri yetişkinlerin dikkatini çekmek için olduğu kadar, gençleri çekmeyi de hedefledi. Bu tarz projelerin okullarda daha çok sergilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben de bu proje kapsamında hamisi olacağım öğrenciyle bağlantıda kalmayı ve elimden geldiğince birikimlerimi ona aktarmayı planlıyorum.

SEMİH SAYGINER

SORUNLARINA DESTEK OLURUM
Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlamakta sosyal sorumluluk projeleri önemli rol oynuyor. Ben, hamisi olacağım arkadaşımı yapamadıkları konusunda yüreklendirip, onu elinden gelenin en iyisini yapmaya teşvik etmeye çalışacağım. Ayrıca onu pozitif anlamda motive edeceğini düşündüğüm bazı aktivitelere birlikte gitmek ve psikolojik olarak çözüm bulamadığı durumlarda ona destek olmak da benim için önemli.

İPEK ŞENOĞLU

ROL MODEL OLMAK İSTERİM
Gençler, her ülkenin geleceğidir. Onları ne kadar eğitirsek, ne kadar bilinçli bireyler olarak yetiştirirsek; ileride onların da kendi çocuklarını aynı şekilde eğitebileceğine inanıyorum. Ben; hamisi olacağım öğrenciye mümkün olduğunca vakit ayırarak, onunla tecrübelerimi ve hikayelerimi paylaşıp gitmek istediği yolu şekillendirmesine yardımcı olmayı hedefliyorum. Eğer olabilirsem, onun rol modeli olmak istiyorum.

EKİN TÜRKMEN


İLERLEMESİNE DESTEK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM
Sosyal sorumluluk projelerinde ilk olarak, projenin gerçekten amacına ulaşıp ulaşmayacağına bakmaya çalışıyorum. Özellikle genç arkadaşlarımızın hayatlarına dokunabilmek ve eğitim benim için çok önemli. Öncelikle hamisi olacağım genç arkadaşımla; ilerlemek istediği alanla ilgili neler yapabiliriz diye bakıp karar vermemiz gerekiyor. Oyunculuk ile ilgili hem kendi bildiklerimi paylaşmak, hem de onun ilgisini çekecek ve gelişimine katkıda bulunacak keyifli projeleri gerçekleştirmek isterim.

BERKAY


ÖNCELİK ONUN İSTEKLERİNDE
Bu projede önemli olan; genç arkadaşlarımıza ihtiyaçları olan desteği vermemiz diye düşünüyorum. Benim için en önemlisi; hamisi olacağım genç arkadaşı yetenekleri doğrultusunda yönlendirmek, gelecekte mutlu ve huzurlu olması için ona yol göstermek ve destek vermek. Yıl boyunca neler yapacağımıza da onunla birlikte karar vermek istiyorum. Öncelik onun isteklerinde olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldızlar gelecek nesle ışık saçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz