Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dönem işi çekmek aslında deli işi!

Giriş Tarihi: 10.3.2013

Burcu Kara, Nihat Altınkaya ve Pamir Pekin... 'Tozlu Yollar' dizisinde bir araya gelen üç oyuncudan Burcu Kara; "Her hafta televizyonda oynayan 90 dakikalık bir dönem dizisi çekmek bence deli işi... Oyuncu için de, ekip için de zor" diyor

atv ekranlarının bugün başlayan 'Tozlu Yollar' dizisi, 1960'lı yıllarda geçen bir hikayeyi anlatıyor. Dizide yaşanan aşk üçgeninin kahramanları olan; Burcu Kara (Feraye), Pamir Pekin (Nejat) ve Nihat Altınkaya (Fikret); dönem dizisinde bir araya gelmenin heyecanını yaşıyor. Bu diziyle, dönemin entrikalarını gözler önüne serdiklerini belirten oyuncular; Kasım ayından beri dizinin çalışmalarını sürdürüyor. Burcu Kara, Nihat Atınkaya ve Pamir Pekin; dizide yaşanan entrikalar ve aşk üçgeninin izleyicileri ekran başına bağlayacağını söylüyor. Üçlü ile yeni projelerini konuştuk...
'Tozlu Yollar'da izleyiciyi ne bekliyor?
BURCU KARA:
İçinde çok güzel aşkların ve entrikaların olduğu dizi; birden fazla insanın öyküsünü anlatıyor. Zor yollardan geçen insanların anlatıldığı bir dönem hikayesi de diyebiliriz.
NİHAT ALTINKAYA: Dizinin sürükleyici olmasının nedeni; her karakterin ayrı bir hikayesinin olması... Benim "Bu iş izlenir" dememin sebebi de bu zaten. Dizi tek bir olay üzerinden ilerlemiyor; dönemin magazinsel olaylarını işleyip dönemin magazinini yapıyoruz.

BIYIKLI HALİM BİR GARİP!

Nihat Bey, dizide Burcu Kara'yla yollarınız nasıl kesişecek?
N.A.:
Canlandırdığım 'Fikret' karakteri intikam almak için 'Feraye'yle ilgileniyor. 'Nejat' da onun nişanlısı... 'Fikret' acıların çocuğu; ağabeyini kaybetmiş, bunun sebebi olarak da kızı görüyor. Ona karşı nefret ve intikam duygularıyla dolu.
Aşık oluca dengeler değişecek mi?
N.A.:
Aslında aşık olacak mı, olmayacak mı bilemiyorum. İnsan ağabeyinin ölümüne sebep olan birini sevebilir mi? Bence sevmesi zor; orada büyük bir ikilem olacak. O deli gibi sevse de, ağabeyinin ölümüne sebep olmuş birini ben sevemem.
Dizi için imajınızı yenilediniz. Peki, yeni görüntünüze alışabildiniz mi?
PAMİR PEKİN:
İlk defa bıyık bırakıyorum. Ekranda kendimi görünce tuhaf oldum.
N.A.: Görüntüler bence oturmuş. Herkesin tipi, döneme uydu. Benim bıyıklarımı arada "Gerçek mi?" diye çekiştiriyorlar. (Gülüyor) İlk başlarda gür olduğu için "Takma mı?" diye biraz dalga geçenler bile oldu.

'FERAYE' ÇOK MASUM BİR KIZ
Dönem işinde olmanın zorlukları var mı?
N.A.:
Bence oyuncu için bir zorluk yok. Set ve prodüksiyon ekibiyle, yapımcı için dert olabilir. Yeni yerler yapılması, o dönemi yansıtacak eşyaların bulunması sorun olabilir.
B.K.: Dönem işi, televizyonda her hafta 90 dakika çekilen bir iş olarak zor... Dönem işi, bence deli işi... Oyuncu için de, ekip için de çok zor. Önceki hazırlık aşaması da uzun. 1967 yılına dönmek her gün üç saatimizi alıyor ama dönem işlerinin bir büyüsü var.
Burcu Hanım; iki aşk arasında kalacaksınız ama iki kişinin de farklı hesapları var. Siz 'Feraye'nin yerinde olsanız, tepkiniz nasıl olurdu?
B.K.:
'Feraye' çok masum bir kız. Onun yerinde olsam, ağır tepkilerim olabilirdi. Bunlar gördüğümüz, yaşadığımız şeyler. Doğal olarak bir insanın başına böyle bir şey geldiğinde; o insanı hayatından çıkarırsın ama kalbe söz geçirmek zor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Dönem işi çekmek aslında deli işi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz